ԼՂՀ ՊՆ․ «Շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրություն»
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 5-ից 11-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրություն:
«Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ՝ հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 2300 կրակոց: ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

На линии соприкосновения сохранялось относительное спокойствие
В период с 5-го по 11-е ноября на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск сохранялась относительно спокойная оперативная обстановка. Об этом сообщает министерство обороны Республики Арцах.
“В указанный период противник нарушил режим прекращения огня около 200 раз, произведя в направлении армянских позиций 2300 выстрелов из стрелкового оружия. Подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство”,- говорится в сообщении МО РА.