Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից
Արցախի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 19-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից՝ շփման գծի հյուսիսային հատվածում կիրառելով նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար»,- նշված է Արցախի ՊՆ-ի հաղորդագրության մեջ:

Противник нарушал режим прекращения огня в основном из стрелковых видов оружия
В период с 19-го по 25-е ноября на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск сохранялась относительно спокойная оперативная обстановка, сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
В указанный период противник нарушал режим прекращения огня в основном из стрелковых видов оружия, применив на северном участке линии соприкосновения также 60-мм миномет (1 снаряд).
“Передовые подразделения Армии обороны воздержались от ответных действий и продолжали предпринимать необходимые шаги по организации надежной обороны боевых позиций”,- говорится в сообщении МО РА.