Ադրբեջանին է փոխանցվել օրերս միջդիրքային տարածքում հայտնաբերված ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դին
Նոյեմբերի 28-ին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի Երասխ-Սադարակ հատվածում Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ Ադրբեջանի Հանրապետության ԶՈՒ ներկայացուցիչներին է փոխանցվել ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դին։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 23-ի առավոտյան, ՀՀ պետական սահմանի հարավ-արևմտյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի դիմաց` միջդիրքային տարածքում, ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողները հայտնաբերել էին ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակ:
Ըստ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդագրության՝ ստացված օպերատիվ-հետախուզական տվյալների արդյունքում պարզվել էր, որ նշյալ զինծառայողը եղել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կապիտան, վաշտի հրամանատար, ով զորամասում կատարած հանցագործությունից հետո դիմել էր փախուստի:

Обнаруженное на днях на нейтральной полосе между позициями тело военнослужащего азебайджанских вооруженных сил было передано Азербайджану
28 ноября на участке Ерасх-Садарак армяно-азербайджанской государственной границы при посредничестве Международного комитета Красного Креста (МККК) тело военнослужащего вооруженных сил Азербайджана было передано представителям ВС Азербайджана.
Напомним,что утром 23-го ноября, напротив одной из боевых позиций на юго-западном участке государственной границы Армении, на нейтральной полосе между позициями, военнослужащими ВС РА был обнаружен труп военнослужащего азербайджанских вооруженных сил.
По полученным оперативно-разведывательным данным, вышеуказанный военнослужащий являелся капитаном ВС Азербайджана, командиром роты, который после имевшего места преступления в войсковой части совершил побег.