Կառավարության պահուստային ֆոնդից գումար տրամադրվեց ՊՆ-ին ու ԱԻՆ-ին
Կառավարության նիստում 2017 թվականի պետական բյուջեի պահուտային ֆոնդից արտակարգ իրավիճակների և պաշտպանության նախարարություններին հատկացվեց համապատասխանաբար 4 միլիոն 760 հազար դրամ և 51 միլիոն դրամ:
Ըստ նախագծի արձանագրության՝ գումարն անհրաժեշտ է 2017 թվականի օգոստոսի 14-19-ը Հայաստանի Հանրապետությունում հրդեհաշիջման աշխատանքներին աջակցելու համար Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիական պաշտպանության, արտակարգ իրավիճակների և տարերային աղետների հետևանքների վերացման նախարարության փրկարարական խմբի Հայաստանի Հանրապետություն ժամանելու հետ կապված ծախսերը փոխհատուցելու նպատակով:
ԱԻՆ-ին հատկացվող գումարի վերաբերյալ նախագծում նշվում է, որ այն տրամադրվում է «ներկայացուցչական ծախսեր» հոդվածով:
Ինչ վերաբերում է Պաշտպանության նախարարությանը գումար հատկացնելուն, ապա այն հրդեհաշիջման աշխատանքներն իրականացնելու նպատակով «ԻԼ-76» ինքնաթիռի շահագործման համար տրամադրված վառելանյութի պաշարների վերականգնման համար է:

МО и МЧС получат деньги из резервного фонда правительства
Министерству обороны и Министерству чрезвычайных ситуаций Армении выделено соответственно 51 млн и 4 млн 760 тыс. драмов из резервного фонда госбюджета 2017 г. Такое решение было принято на сегодняшнем заседании правительства РА.
Согласно проекту протокола, сумма необходима для компенсации расходов, связанных с прибытием в Армению группы спасателей из Российской Федерации, принявшей участие в работах по пожаротушению в Республике Армения в период с 14 по 19 августа 2017 г.
Министерству обороны деньги выделены на восстановление запасов топлива, предоставленного для эксплуатации самолета “Ил-76”, который участвовал в работах по пожаротушению.