Դեկտեմբերի 6-ին Վիեննայում աշխատանքային այցելությամբ գտնվող Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպումը մեկնարկեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի ներկայությամբ, ապա շարունակվեց առանձնազրույցի ձևաչափով։
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման օրակարգում էին երկու երկրների ղեկավարների Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի և Ժնևի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման ուղիները։
Համանախագահների առաջարկությամբ՝ համաձայնություն ձեռք բերվեց Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների միջև առաջիկա հանդիպումը 2018թ. տարեսկզբին կազմակերպելու վերաբերյալ։ Հանդիպմանը քննարկվեցին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների տարածաշրջան հաջորդ այցելության ժամկետները։

On December 6, while on a working visit to Vienna, Edward Nalbandian, Foreign Minister of Armenia, met with Elmar Mammadyarov, Foreign Minister of Azerbaijan.
The meeting started with participation of the OSCE Minsk Group Co-Chairs and the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office, then continued in a tête-à-tête format.
The agenda of the meeting of the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan focused on the ways of implementing the agreements reached between the leaders of the two countries during the Vienna, St. Petersburg and Geneva Summits.
Upon the Co-Chairs’ proposal, an agreement was reached to hold the upcoming meeting between the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan in the beginning of 2018. At the meeting the timetable of the next visit of the OSCE Minsk Group Co-Chairs to the region was discussed.