Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ․իրադրությունն առաջնագծում
Դեկտեմբերի 3-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը շարունակել է մնալ հարաբերական հանգիստ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական կողմը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1500 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիս-արևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Ситуация на передовой: ВС Азербайджана применили ручной противотанковый гранатомет
В период с 3 по 9 декабря на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск сохранялась относительно спокойная ситуация. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
В указанный период азербайджанская сторона нарушила режим перемирия около 150 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 1500 выстрелов.
Помимо стрелковых видов оружия на северо-восточном участке линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также ручной противотанковый гранатомет (1 снаряд).
Подразделения Армии обороны воздерживались от ответных действий и предпринимали необходимые шаги по организации надежной обороны боевых позиций.