Կրակոցներ՝ Աշտարակում. հրազենային վնասվածք է ստացել 2 մարդ, գլխուղեղի ցնցում՝ 1-ը
Դեկտեմբերի 25-ին՝ ժամը 18.25-ին, անհայտ քաղաքացուց ոստիկանության Աշտարակի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Աշտարակ քաղաքի Լինչի փողոցում կրակոցի ձայներ են լսվում:
Նույն օրը՝ ժամը 18.35-ին, հիվանդանոցից հաղորդում է ստացվել, որ գլխուղեղի ցնցումով իրենց մոտ բուժօգնության են դիմել 39-ամյա Գագիկ Շ.-ն, հրազենային վնասվածքներով՝ 48-ամյա Հրանտ Շ.-ն և 17-ամյա Լիդա Շ.-ն:
Դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը՝ ժամը 18.20-ի սահմաններում, Լինչի փողոցի թիվ 22 տան մոտ դարանակալած անհայտ անձը հարձակվել է իր տան դարպասը բացող Գագիկ Շ.-ի վրա, չպարզված առարկայով հարվածներ հասցրել նրան, դեռևս չպարզված հրազենից երկու կրակոց արձակել նշված տան մոտ «ՎԱԶ-2106» մակնիշի ավտոմեքենայից իջած և նրան օգնության շտապող եղբոր՝ Հրանտ Շ.-ի, վերջինիս դստեր՝ Լիդա Շ.-ի վրա ու պատճառելով հրազենային վնասվածքներ՝ դիմել է փախուստի:
Փաստի առթիվ ոստիկանության Արագածոտնի մարզային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգքրի 34-104 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի և 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Կատարվում է նախաքննություն:

Выстрелы в Аштараке: два человека получили огнестрельные ранения, один – сотрясение мозга
25 декабря в 18.25 в Аштаракское отделение полиции поступил сигнал о том, что на улице Линча в городе Аштараке слышны звуки выстрелов. В тот же день в 18.35 из больницы было получено сообщение о том, что с сотрясением мозга к ним обратился за помощью 39-летний Гагик Ш., а с огнестрельными ранениями 48-летний Грант Ш. и 17-летняя Лида Ш.
Прибывшая на место происшествия оперативная группа выяснила, что в тот день около 18.20 неизвестный, устроившийся засаду возле дома номер 22 по ул.Линча, напал на открывавшего ворота дома Гагика Ш., нанес ему удар неустановленным предметом, после чего дважды выстрелил из неустановленного пока оружия в бросившихся из автомобиля “ВАЗ-2106” на помощь брату Гранта Ш. и его дочь Лиду Ш., причинил им огнестрельные ранения и обратился в бегство.
По факту произошедшего возбуждено уголовное дело по признакам ч.2 ст.34-104 и ч.1 ст.235 УК РА. Проводится предварительное следствие.