Տվյալների մետաբազա՝ լրագրողների համար
«Հետք»-ի գործընկեր n-ost լրագրողական կազմակերպությունը ներկայացնում է Արևելյան Եվրոպայի և Եվրամիության երկրների տվյալների շտեմարանների մետաբազան, որը պարունակում է օգտակար հղումներ այն լրագրողների համար, որոնք ցանկանում են համատեղ հետաքննություններ անել:
Մետաբազայի 150-ից ավելի պաշտոնական և ոչ պաշտոնական աղբյուրներին կարելի է ծանոթանալ անգլերեն և ռուսերեն լեզուներով: Դրանք կարող եք դասակարգել ըստ երկրների, ոլորտների, վճարովի կամ բաց տվյալներ առաջարկող աղբյուրների: Այնուամենայնիվ, եթե չեք կարողանում գտնել անհրաժեշտ հղումը, տեղեկության աղբյուրը մեկ այլ լեզվով է, կամ գիտեք մետաբազայում չնշված այլ ռեգիստրների մասին, կարող եք գրել մետաբազայի պատասխանատուներին՝ կայքում նշված հղումով:
* Մետաբազան ստեղծվել է n-vestigate հետաքննական նախագծի շրջանակում, որի կազմում համագործակցում են հինգ լրագրողական կազմակերպություններ՝ n-ost (Գերմանիա), Regional Press Development Institute (Ուկրաինա), RISE Moldova (Մոլդովա), Hetq (Հայաստան) և Liberali (Վրաստան): Նախագիծը ֆինանսավորվում է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության տնտեսական համագործակցության և զարգացման հարցերով նախարարության կողմից:

Метабаза данных для журналистов
Партнер Hetq.am, журналистская организация n-ost, представляет метабазу данных из стран Восточной Европы и Евросоюза, которая содержит полезные ссылки для журналистов, желающих проводить совместные расследования.
Более 150 официальных и неофициальных источников доступны на английском и русском языках. Источники можно сгруппировать по странам, сферам, платным или открытым данным. Тем не менее, если вам не удается найти необходимую ссылку, если источник информации на другом языке или вы знаете об отсутствующих в метабазе других реестрах, то можно написать администраторам метабазы по указанным на сайте ссылкам.
* Метабаза была создана в рамках расследовательского проекта n-vestigate, в составе которого сотрудничают пять журналистских организаций: n-ost (Германия), Regional Press Development Institute (Украина), RISE Moldova (Молдова), Hetq (Армения) и Liberali (Грузия). Проект финансируется Министерством по вопросам экономического сотрудничества и развития Федеральной Республики Германия.