Տան պատերը քարաթափվում են. բնակիչներին առաջարկվել է լքել շինությունը
Դեկտեմբերի 26-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Բաղրամյան փողոցի 4-րդ նրբանցքի թիվ 15 տան արտաքին պատից տեղի է ունեցել քարաթափում: Դեպքի վայր է մեկնել ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի օպերատիվ խումբը:
Տեղում պարզվել է, որ տան հյուսիսային պատից տեղի է ունեցել քարաթափում, պատերին կան բազմաթիվ ճեղքեր, առկա է շենքի փլուզման վտանգ: Բնակիչների հավաստմամբ՝ պատերի առանձին հատվածների փլուզումներ են տեղի ունեցել դեռևս երկու ամիս առաջ, որի մասին տեղյակ են եղել Երևանի քաղաքապետարանի քաղաքաշինության վարչության աշխատակիցները:
Բնակիչներին առաջարկվել է լքել շինությունը: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ տուժածներ չկան:

Дом признан аварийным. Жильцам предложено покинуть здание
26 декабря поступил сигнал о том, что из внешней стены дома номер 15 в 4-ом тупике ул.Баграмяна в Ереване выпадают камни. На место происшествия отправилась оперативная группа Центра кризисного управления.
На месте выяснилось, что произошло выпадение камней из северной стены здания, на стенах образовались многочисленные трещины, имеет место угроза обвала дома. По словам жильцов, отдельные части стен начали обваливаться еще два месяца назад, о чем они предупредили сотрудников управления по градостроительству мэрии Еревана.