Հունվարի 7-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց:
Այս մասին ռեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։ Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը առաջնագծի տարբեր հատվածներում կիրառել է նաև խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ և դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

В период с 7 по 13 января на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около 200 раз, произведя в направлении армянских позиций более 2000 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Помимо стрелковых видов оружия ВС Азербайджана применили на различных участках передовой также крупнокалиберные пулеметы и снайперские винтовки.
Подразделения Армии обороны продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, при необходимости прибегая к ответным действиям.