Մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող Հարություն Խաչատրյանը
Հունվարի 16-ին՝ ժամը 01:15-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Հարություն Վանյայի Խաչատրյանը: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Военнослужащий Арутюн Хачатрян получил смертельное ранение
16 января около 01.15 на боевом посту одной из воинских частей, дислоцированных на северном направлении Армии обороны, смертельное ранение при невыясненных обстоятельствах получил военнослужащий АО Арутюн Ваняевич Хачатрян, 1998 г.р. Проводится следствие для выяснения подробностей случившегося. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
“Министерство обороны РеспубликиАрцах разделяет горечь тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам погибшего военнослужащего”,- говорится в сообщении.