ՊԲ զինծառայողները հետախուզադիվերսիոն խմբի ներթափանցման փորձ են արձանագրել
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 25-ի գիշերը՝ ժամը 02:00-ի սահմաններում, արցախաադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերից մեկի պաշտպանական հատվածում ՊԲ առաջապահ ուժերի կողմից հավաստանշվել է հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն խմբի ներթափանցման փորձ:
«Ձեռնարկված կանխարգելիչ գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինները հետ են շպրտվել: Ըստ նախնական տվյալների՝ հակառակորդի կողմից կան կորուստներ: Մանրամասները ճշտվում են»,- նշված է ՊՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Военнослужащие Армии обороны пресекли попытку диверсии
25 января около 02:00 на оборонительном участке одной из армянских позиций, дислоцированных на юго-восточном направлении (Куропаткино) линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск, передовые силы Армии обороны зафиксировали попытку разведывательно-диверсионного проникновения со стороны противника. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
“В результате превентивных действий азербайджанские спецназовцы были отброшены на исходные позиции. По предварительным данным противник понес потери. Подробности уточняются”,- говорится в сообщении Минобороны Арцаха.