Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հրաձգային զինատեսակներից
Արցախի պաշտպանության նախարարության լրատվական ծառայությունը փոխանցում է, որ հունվարի 28-ից փետրվարի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը եղել է հարաբերական հանգիստ:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 150 раз
В период с 28 января по 3 февраля оперативно-тактическая ситуация на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил оставалась относительно спокойной. Обэтом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
В указанный период противник нарушил режим прекращения около 150 раз, произведя в направлении армянских позиций более 1500 выстрелов из стрелковых видов оружия.
Подразделения Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий и предпринимали необходимые шаги по организации надежной обороны боевых позиций.