Արա Աբրահամյանը շահարկում է ՌԴ նախագահի անունն իր ապօրինությունները կատարելու նպատակով
Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի կողմից գործարար Ռուբեն Գրիգորյանի ունեցվածքի անօրինական յուրացման փորձը նոր երանգներ է ստանում: Անցած օրերի ընթացքում «2Ն Քոմփընի» ընկերությունը բազմաթիվ հարցումներ և արձագանքներ է ստացել ԶԼՄ-ներից և հասարակությունից, որոնցից հատկանշականը մի հեռախոսազանգ էր, որում շահարկվում էին Արա Աբրահամյանի՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ իբրև թե ունեցած ընկերական հարաբերությունները:
«Չե՞ք վախենում արդյոք ճշմարտության պայքար մղել Պուտինի ընկերոջ հետ»,— հնչեց լրագրողի հարցը:
«2Ն Քոմփընի» ընկերությունը չէր անդրադառնա այս թեմային, եթե այն չհրահրվեր հենց իր՝ Արա Աբրահամյանի կողմից:
«2Ն Քոմփընի» ընկերության ներկայացուցիչ Յուրի Սեմյոնովը մեկնաբանել է հարցն՝ անբարոյական ու ամոթալի համարելով Արա Աբրահամյանի կողմից սեփական ապօրինությունները Պուտինի հետ ունեցած իբրև թե մտերիմ հարաբերություններով սքողելը:
Մենք գործ ունենք մի մարդու հետ, ով ռեյդերական յուրացումներ է իրականացնում, հայերի դեմ շինծու մեղադրանքներով քրեական գործեր է պատվիրում՝ թևեր առնելով Ռուասաստանի նախագահի հետ մտերիմ լինելու մտացածին ասեկոսեների շնորհիվ:
Հետաքրքիր է՝ կասկածո՞ւմ է ինքը՝ Պուտինը, որ իրեն աջուձախ ընկեր է համարում մի մարդ, ով ունակ չէ գրագետ երկու նախադասություն իրար կապելու, Ռուսաստանի հայերի միության պաշտոնում ում ելույթների ժամանակ հայերի մեծամասնությունը կարմրում է և ամոթից գետինը մտնում:

Ара Абрамян злоупотребляет именем президента России для совершения противозаконных действий
Дело о рейдерском захвате председателем Союза армян России Ара Абрамяном имущества бизнесмена Рубена Григоряна обретает новые тона. В предыдущие дни компания "2Н Компани" получила многочисленные запросы и отклики от средств массовой информации и представителей общественности, среди которых был примечателен звонок с апеллированием к якобы имеющимся у Ары Абрамяна (как он сам любит заявлять) дружеским отношениям с президентом России Владимиром Путиным. "Не боитесь ли вы бороться за справедливость с другом Путина?"— прозвучал вопрос журналиста.
Компания "2Н Компани" не коснулась бы данной темы, если б подобные разговоры и слухи не подпитывались самим Арой Абрамяном.
Представитель "2Н Компани" Юрий Семенов дал комментарий по данному вопросу, в котором назвал постоянные попытки Ары Абрамяна прикрывать свои беззакония злоупотреблением якобы имеющих место близких отношений с Владимиром Путиным недалекими и безнравственными.
Мы имеем дело с человеком, который производит рейдерские захваты, заказывает уголовные дела со сфабрикованными обвинениями, прикрываясь при этом именем российского президента, причем в предвыборный период.
Интересно, подозревает ли сам Владимир Путин о том, что его другом себя налево-направо называет человек, не способный грамотно связать двух предложений, при выступлениях которого в качестве президента Союза армян России каждый армянин вынужден краснеть и сгорать от стыда...