Իրադրությունն առաջնագծում անցնող շաբաթ․ ադրբեջանական կողմը կիրառել է անօդաչու թռչող սարք
Մարտի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 3500 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, մարտի 19-ին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան հատվածում, հետախուզական թռիչքներ իրականացնելու նպատակով, հակառակորդը կիրառել է անօդաչու թռչող սարք, որը ժամանակին հավաստանշվել ու խոցվել է ՊԲ դիրքապահ զինծառայողների կողմից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Ситуация на передовой на минувшей неделе: ВС Азербайджана использовали беспилотник
В период с 18-го по 24-е марта на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около 150 раз, произведя в направлении армянских позиций более 3500 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Кроме вышеперечисленных нарушений, 19 марта на северо-восточном участке линии соприкосновения противник с целью осуществления разведывательных полетов использовал беспилотный летательный аппарат, который был вовремя замечен и сбит военнослужащими Армии обороны.
Подразделения АО полностью контролируют ситуацию на передовой и предпринимают необходимые шаги по организации надежной обороны боевых позиций, говорится в сообщении МО Арцаха.