Նորընտիր նախագահը տիկնոջ հետ հյուրընկալվել է Բաղրամյան 26-ում
Նախագահի պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ նորընտիր նախագահ Արմեն Սարգսյանը Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնն ստանձնելու հանդիսավոր արարողությունից առաջ տիկնոջ հետ այսօր առավոտյան հյուրընկալվել է Հանրապետության նախագահի նստավայրում:
Արմեն Սարգսյանին և տիկին Նունե Սարգսյանին դիմավորել են նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանը:
Նախագահական նստավայրի ոսկեզօծ դահլիճում հյուրընկալության ժամանակ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, նշելով, որ րոպեներ անց տեղի կունենա նորընտիր նախագահի պաշտոնի ստանձնման արարողությունը, ևս մեկ անգամ Արմեն Սարգսյանին մաղթել է հաջողություններ:
«Պարո՛ն Սարգսյան, Ձեզ հետ առիթներ ունեցել ենք խոսելու մեր երկրի զարգացման հրամայականների մասին: Վստահ եմ, որ մենք որոշ ժամանակ հետո կարողանալու ենք արձանագրել հաջողություններ. ուղղակի դատապարտված ենք հաջողություն ունենալու: Իհարկե, վստահ եմ, որ տիկին Նունեն կօգնի Ձեզ, որովհետև դա պարզապես անհրաժեշտություն է»,-ասել է նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նորընտիր նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Սերժ Սարգսյանին և տիկին Ռիտա Սարգսյանին հյուրընկալության համար:
«Պարո՛ն նախագահ, ես նույնպես համաձայն եմ, որ ուրիշ ճանապարհ չունենք հաջողությունից բացի: Եվ կարծում եմ այդ հաջողությունների գրավականը ոչ միայն նախորդ շուրջ 30 տարիներն են, այլ հատկապես վերջին տասը տարին: Իհարկե, ակնկալում եմ Ձեզ հետ միասին շատ սերտ աշխատել երկար տարիներ: Վստահ եմ, որ Նունեն ինձ կօգնի՝ ոչ միայն, որ իմ 50 տարվա ընկերն է, 40 տարվա կինս, այլ նաև ունի փայլուն օրինակ՝ տիկին Ռիտայի օրինակը, թե ինչպես պետք է նախագահին աջակից լինել, օգնել և ոչ միայն աջակցել, նաև լինել ինչ-որ տեղ առաջնորդ որոշակի ուղղության մեջ: Այնպես որ, կարծում եմ անելիք շատ կա: Ես պատրաստ եմ աշխատելու»,-ասել է նորընտիր նախագահ Արմեն Սարգսյանը:

Prior to today's presidential inauguration ceremony, President-elect Armen Sargsyan and his wife Nune  Sargsyan were hosted at the Presidential Palace by outgoing Armenian President Serzh Sargsyan.
Mr. and Mrs. Sargsyan were welcomed by President Serzh Sargsyan and Mrs. Rita Sargsyan.
During the meeting, held at the Golden Hall of the Presidential Palace, President Serzh Sargsyan noted that the President-elect’s inauguration ceremony was going to be held in a few minutes and, taking the opportunity, once again wished Armen Sargsyan every success.
“Mr. Sargsyan, we have already had the opportunity to speak about the imperatives of our country’s development. I am sure that we will be able to state new achievements after a while. We are duty bound to succeed, in fact. I am sure that Mrs. Nune will assist you, because it is just a necessity,” President Serzh Sargsyan said.
The President-elect thanked Serzh Sargsyan and Mrs. Rita Sargsyan for hospitality.
“Mr. President, I share your view that there is no other way than success. I believe that the pledge of future achievements is not only the path covered over the past 30 years, but especially what has been done during the last decade. I certainly look forward to working closely with you for many years ahead.
I am sure that Nune will assist me not only because I have enjoyed her company for the past 50 years, and that she has been my wife for over 40 years, but also because we have Mrs. Rita’s brilliant example of how to back the President; moreover, not only to support, but also to lead the way in specific areas. In a word, I feel that we have much to do yet. I am ready to proceed to work,” newly elected President Armen Sargsyan said.