Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Ալեն Դանքնին
Ապրիլի 9-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց աշխատանքային այցելությամբ Երևան ժամանած Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի և Ամերիկայի հարցերով պետնախարար Ալեն Դանքնին:
Ողջունելով հյուրին՝ Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհակալություն հայտնեց ՄԹ պետնախարարին Հայաստանի նոր Նախագահի երդմանակալությանը ներկա գտնվելու համար և նշեց, որ այս հանդիպումը լավ առիթ է քննարկելու հայ-բրիտանական հարաբերությունների օրակարգային հարցերը, անդրադառնալու ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ պետնախարար Դանքնը նշեց, որ ուրախ է անցյալ սեպտեմբերին Երևան կատարած պաշտոնական այցից հետո կրկին Հայաստանում գտնվելու համար՝ հույս հայտնելով, որ այս այցը ևս կնպաստի հայ-բրիտանական հարաբերությունների զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց հայ-բրիտանական հարաբերությունների մի շարք ուղղություններին, մտքեր փոխանակվեցին երկկողմ առևտրատնտեսական կապերի խթանման վերաբերյալ:
Էդվարդ Նալբանդյանը և Ալեն Դանքնը քննարկեցին տարածաշրջանային և միջազգային կարևորության մի շարք հրատապ խնդիրներ:
ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Նալբանդյանը պետնախարար Դանքնին ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների համատեղ ջանքերը:

Эдвард Налбандян встретился с Аланом Дунканом
9-го апреля, исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с Аланом Дунканом, государственным министром Соединенного Королевства по делам Европы и Америки, который прибыл в Ереван с рабочим визитом.
Приветствуя гостя, Эдвард Налбандян выразил благодарность государственному министру Великобритании за присутствие на инаугурации нового президента Армении и отметил, что эта встреча является хорошей возможностью обсудить вопросы армяно-британской повестки дня и коснуться процесса реализации достигнутых договоренностей.
Выразив благодарность за прием, государственный министр Дункан отметил, что рад снова находиться в Армении после своего официального визита в Ереван в сентябре прошлого года, выразив надежду, что этот визит также будет способствовать развитию армяно-британских отношений.
Во время встречи стороны коснулись ряда направлений армяно-британских отношений, обменялись мнениями по поводу продвижения двусторонних торгово-экономических связей.
Эдвард Налбандян и Алан Дункан обсудили ряд актуальных проблем, имеющих региональное и международное значение.
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Налбандян представил госминистру Дункану совместные усилия Армении и стран-сопредседателей Минской группы по мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта.