Գագիկ Ծառուկյանի նվիրած մեքենաներն ամրացվեցին բնապահպանության նախարարությանը
Այս տարվա փետրվարին «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամը 42 մլն դրամ արժողությամբ 10 տրանսպորտային միջոց էր նվիրել Բնապահպանության նախարարությանը: Կառավարության այսօրվա նիստում որոշման նախագիծ է ընդգրկվել, որի համաձայն` նվիրաբերված գույքն ամրացվելու է Բնապահպանության նախարարության բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնին՝ բնապահպանության և ընդերքօգտագործման ոլորտներում վերահսկողական գործառույթների արդյունավետ իրականացման նպատակով:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 9-ին Բնապահպանության նախարարության և «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամի միջև ստորագրվել էր համագործակցության հուշագիր։ «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամը տրամադրել էր 2017 թվականի արտադրության, 4 մլն 200 հազար դրամ արժողությամբ 10 Լադա 21214-014-58 մակնիշի ավտոմեքենա:

Подаренные Царукяном автомобили закреплены за Министерством охраны природы
В феврале этого года благотворительный фонд “Гагик Царукян” подарил Министерству охраны природы 10 транспортных средств на сумму 42 млн драмов. На сегодняшнем заседании правительства был представлен проект решения, согласно которому переданное в дар имущество будет закреплено за Министерством охраны природы и инспекционным органом охраны природы и недр с целью эффективного осуществления контрольных функций в сферах экологии и недропользования.
9 февраля между МОП и благотворительным фондом “Гагик Царукян” был подписан меморанд о сотрудничестве. Фонд предоставил 10 автомобилей марки “Лада 21214-014-58” общей стоимостью 4 млн 200 тыс. драмов.