Տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի, Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային և Հյուսիսային միջանցքի արդիականացման ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը:
Ըստ կառավարության պաշտոնական կայքի՝ օրակարգային առաջին հարցով խորհուրդը հաստատել է Բագրատաշենում Դեբեդ գետի վրա նոր կամրջի կառուցման շինարարական աշխատանքների ինժեներական ծառայությունների ձեռքբերման նպատակով իրականացված միջազգային մրցույթի արդյունքները և կնքվելիք պայմանագիրը: Մրցույթի արդյունքներով որակավորված և համապատասխանող մասնակից է ճանաչվել JVCA of Soosung Engineering Co., Ltd և Korea Consultants International Co., Ltd ընկերությունը:
Խորհուրդը քննարկել և հաստատել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի Տրանշ 2-ի ինժեներ` «Սաֆեժ Էս.Ա. և Էպտիսա» ՀԳ կազմակերպության հետ կնքված պայմանագրի փոփոխությունները, սահմանել Տրանշ 2-ի շրջանակներում ձեռքբերված հողամասերի հետագա տնօրինման կարգը: Խոհուրդը հաստատել է նաև «Սինոհիդրո Քորփորեյշն Լիմիթեդ» ընկերության հետ ստորագրված փոխըմբռնման համաձայնագրերը, ինչպես նաև Տրանշ 2-ի, Տրանշ 3-ի գնումների պլանների փոփոխությունները և Տրանշ 4-ի գնումների պլանը:

Состоялось очередное заседание Совета управления дорожного коридора «Север-Юг»
Под председательством И.о. Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета управления дорожного коридора «Север-Юг», инвестиционной программы Устойчивого городского развития и программы модернизации Северного коридора.
В рамках первого вопроса повестки дня Совет утвердил итоги международного конкурса, объявленного с целью приобретения инженерных услуг работ по строительству нового моста через реку Дебед в Баграташене и заключаемый договор.
По итогам конкурса квалифицированным и соответствующим участником признаны JVCA of Soosung Engineering Co., Ltd и Korea Consultants International Co., Ltd.
Совет обсудил и утвердил изменения в договор, заключенный с инженерной организацией Транша 2 дорожного коридора «Север-Юг» - «Сафеж Эс.А. и Эптиса», определен порядок дальнейшего использования приобретенных в рамках Транша-2 земельных участков. Совет утвердил также подписанные с компанией «Синогидро Корпорейшн Лимитед» соглашения о взаимопонимании и изменения в планы закупок Транша 2, Транша 3 и план закупок Транша 4.