Սուրենավանում հատվել է 135 ծիրանի ծառ. կասկած կա, որ դա արել է նախկին գյուղապետը
2011թ. դեկտեմբերի 30-ից 2012թ. հունվարի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում անհայտ անձը կտրել է Արարատի մարզի Սուրենավան գյուղական համայնքի բնակիչ Եղիշե Սեթյանին պատկանող 1 հա ծիրանի այգու ծառերը: Սուրենավանի համայնքապետ Կարո Կարապետյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ ընդհանուր առմամբ հատվել է 135 ծիրանի ծառ: Դեպքի առթիվ իրավապահ մարմինները նյութեր են նախապատրաստում:
Եղիշե Սեթյանն այժմ Հայաստանում չէ, և նրա հարազատները իրավապահ մարմիններին որպես կասկածյալ մատնանշել են Սուրենավանի նախկին համայնքապետ Վաչիկ Աղազարյանին:
Կարո Կարապետյանն ասաց, որ տուժողն ու նախկին գյուղապետը վատ հարաբերություններ ունեն, սակայն դժվարացավ հստակ ասել, որ հենց Վաչիկ Աղազարյանն է հատել ծառերը: «Հավանականություն կա, որ ինքն է, բայց դա իրավապահ մարմինները պիտի պարզեն, միգուցե ինքը չի»,- ավելացրեց Կ. Կարապետյանը:
Եղիշե Սեթյանի և Վաչիկ Աղազարյանի հարաբերությունները լարված են դեռևս 2008 թ.-ից: Եղիշե Սեթյանը համայնքապետի ընտրությունների ժամանակ սատարել է Կարո Կարապետյանին, ինչն էլ Վաչիկ Աղազարյանի անձնական թշնամանքն է առաջացրել: «Հենց այդ ժամանակվանից էլ նրանց հարաբերությունները լարվել են մինչև այսօր»,- ավելացրեց Կարո Կարապետյանը:
Նրա խոսքով՝ 20 տարի առաջ ևս գյուղում արձանագրվել է ծառեր հատելու դեպք, սակայն ոչ այս մասշտաբի:
Carery hatoghin petq e brnel u ktrel dzerqery, gyughi bolor bnakichneri nerkayutyamb. Sa miak chisht patijn e.
Նելսոն
Նման գազանություն կարող են անել միայն դաժան ,անհավատ և անկիրտ ..... կենդանիները Գեղցու կերպարանքով ...... Նրանք են վառում արոտավայրերը և անտառները , փչացնում երկիրը 3-5000 դրամով դեպուտատ կամ այլ բան ընտրում ...Նրանք իրենց մի խորում խոտի համար հարևանի կամ պետության դեզը կվառեն ....

В селе Суренаван срублено 135 абрикосовых деревьев. Есть подозрение, что это сделал бывший староста
В период с 30 декабря 2011 г. по 3 января 2012 г. неизвестный срубил деревья в абрикосовом саду площадью 1 га, принадлежащем жителю села Суренаван Араратской области Егише Сетяну. В беседе с “Hetq”-ом глава сельской администрации Каро Карапетян сказал, что срублено в общей сложности 135 абрикосовых деревьев. По данному факту правоохранительные органы готовят материалы.
В настоящее время Егише Сатян отсутствует из Армении, однако его родные в качестве подозреваемого назвали бывшего старосту села Вачика Агазаряна.
Карапетян сообщил, что потерпевший и бывший глава администрации Суренавана находились в плохих отношениях. Вместе с тем он отметил, что не может настаивать на том, что деревья срубил именно Агазарян. “Не исключено, что это сделал он, но правоохранительные органы должны расследовать произошедшее. Возможно, это и не Агазарян”,- отметил К.Карапетян.
Напряженные отношения между Егише Сетяном и Вачиком Агазаряном установились с 2008 г. Во время выборов старосты села Сетян поддержал Каро Карапетяна, что и вызвало неприязнь со стороны Вачика Агазаряна.
По словам К.Карапетяна, в их селе деревья были вырублены и 20 лет назад, правда, не в таком масштабе.