46 քաղաքացի դիմել է բուժհաստատություններ
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ ժամը 16։30 դրությամբ Երևանի բուժհաստատություններ բուժօգնության համար դիմել է 46 քաղաքացի, որից 6-ը ոստիկաններ են։ Հիվանդների մի մասը, ստանալով ամբուլատոր բժշկական օգնություն, դուրս է գրվել բուժհաստատությունից:
Քաղաքացիական անձինք հիմնականում ունեն ստորին վերջույթների մակերեսային վնասվածքներ, որոնց համար ցուցաբերվում է անհրաժեշտ առաջնային բուժօգնություն։
Ոստիկանների վնասվածքները, ըստ նախարարության, բութ և կտրող գործիքներով հասցված վնասվածքներ են։ Ոստիկաններից մեկը ներկայում վիրահատվում է երակի կտրվածքի պատճառով։
Նախարարությունը հայտնում է, որ առողջապահական համակարգը գործում է ուժեղացված ծառայության պայմաններում և տիրապետում է անհրաժեշտ բոլոր միջոցներին՝ ժամանակին և որակյալ բուժօգնություն ցուցաբերելու նպատակով։

В медучреждения обратились 46 граждан
По положению на 16։30 за медицинской помощью в столичные медучреждения обратились 46 граждан, шестеро из них полицейские. Часть больных, получив амбулаторную медицинскую помощь, выписалась из медучреждения. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
У гражданских лиц в основном поверхностные повреждения нижних конечностей, им оказана необходимая первичная медпомощь.
Полицейские получили повреждения от тупых и режущих предметов. Одному из полицейских в настоящее время проводится операция в связи с повреждением сосуда.
По сообщению Минздрава, система здравоохранения действует в условиях усиленной службы и обладает всеми необходимыми средствами для оказания своевременной и качественной медицинской помощи.