Նիկոլ Փաշինյան. «Գիտեմ, որ կան բերման ենթարկվածներ»
Աբովյան փողոցը փակած ցուցարարները քիչ առաջ վազելով շարժվեցին դեպի Բժշկական համալսարան՝ Աբովյան-Կորյուն փողոցների խաչմերուկ: Պատգամավորը հորդորում է վազել ցուցարարներին, երբ նկատում են, որ ոստիկանները ուզում են բերման ենթարկելու գործողություններ սկսել: «Հենց մի խաչմերուկում լարումը մեծանում է, ուզում են բերման ենթարկելու գործողություն սկսել, վազում ենք մյուս խաչմերուկը, մեր գործողությունները ցանցային են», - ասաց պատգամավորը: Ցուցարարների թվում կան ուսանողներ:
Փաշինյանն այս պահին տեղեկություն չունի՝ արդյոք փակ են Ազգային ժողով տանող բոլոր ճանապարները, որտեղ մոտ երեք ժամից սկսվելու է վարչապետի ընտրությունը:
Փաշինյանը նշեց, որ կան բերման ենթարկվածներ, բայց դրան ի պտախասան` ասաց իրենք, ոչ թե պետք է գնան քաղմասեր, այլ իրենց գործողությունները իրականացնեն:

Никол Пашинян: знаю, что есть подвергнутые приводу
Перекрывшие улицу Абовяна манифестанты немногим ранее направились к медицинскому университету, то есть к перекрестку улиц Абовяна-Корюна. Как только участники акции замечают, что полицейские хотят начать действия по принудительному приводу, Пашинян призывает их бежать. "Когда напряженность на одном перекрестке усиливается и мы видим, что нас хотят подвергнуть приводу, мы бежим на другой перекресток. Наши действия носят сетевой характер",- рассказал депутат и лидер движения "Мой шаг". Среди манифестантов есть студенты.
Никол Пашинян не располагал сведениями о том, закрыты ли на данный момент все дороги, ведущие к зданию Национального Собрания, где примерно через три часа должны начаться выборы премьер-министра.
Пашинян отметил, что есть подвергнутые приводы, но, по его словам, в ответ на это нужно осуществлять свои действия.