Նիկոլ Փաշինյանը հերքեց Հերացի փողոցից բերման ենթարկվածների մասին տեղեկությունը
Հանրահավաքի մասնակիցներն այժմ երկու հիմնական ուղղությամբ քայլերթ են կատարում: Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ մի մասը շարժվում է Տիգրան Մեծ պողոտայով՝ փակելով այն:
Փաշինյանը իրենց ուղեկցող ոստիկանների հետ զրույցում նշեց, որ իրենց երթը խաղաղ է, և հարդորեց չլարել իրավիճակը: Նա վարորդներից ներողություն խնդրեց անհարմարության համար, քանի որ իրենք այստեղ անձնական հարցեր չեն լուծում: Երթի մասնակիցները ծափահարություններով բարի ծառայություն մաղթեցին ոստիկաններին:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ այն տեղեկությունը, թե Հերացի փողոցը փակած բոլոր ցուցարարներին բերման են ենթարկել, չի համապատասխանում իրականությանը: «Խաչմերուկը ամուր փակված է»,- ասաց նա:
Լարված է իրավիճակը Հալաբյան-Արզումանյան խաչմերուկում: Քայլերթի մասնակիցները փորձում են փակել խաչմերուկը, սակայն ոստիկանական ուժերի հետ քաշքշուկից հետո մեքենաների ճանապարհը բացվեց:

Никол Пашинян опроверг сведения о принудительном приводе активистов с улицы Гераци
В настоящее время участники движения проводят манифестации по двум основным направлениям. Часть манифестантов во главе с Николом Пашиняном движется по проспекту Тиграна Мец, перекрываяего для двжения транспорта.
В беседе с сопровождающими их полицейскими Пашинян отметил, что их шествие носит мирный характер, и призвал не нагнетать обстановку. Депутат извинился перед водителями за доставленные неудобства, сказав, что здесь решаются не личные вопросы.
Пашинян также сообщил, что сведения о принудительном приводе всех перекрывших улицу Гераци активистов не соответствуют действительности. "Перекресток прочно заблокирован",- заявил лидер движения.
Напряженная ситуация сложилась на перекрестке улиц Алабяна-Арзуманяна. Участники шествия попытались перекрыть его, однако после потасовки с силами полиции движение здесь было восстановлено.