Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Սերժ Սարգսյանի հետ
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի 2018թ. ապրիլի 17-ի՝ Սերժ Սարգսյանին վարչապետ ընտրելու վերաբերյալ որոշումը՝ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել Սերժ Սարգսյանին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակելու մասին: Նախագահի պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ Հայաստանի նախագահի նստավայրում այսօր կայացել է երկրի նախագահի և նորընտիր վարչապետի առաջին հանդիպումը:
Շնորհավորելով Սերժ Սարգսյանին՝ Արմեն Սարգսյանն ասել է. «Հաշվի առնելով Ձեր անցած ուղին, կազմակերպչական մեծ փորձն ու հմտությունները, մարդկային որակները՝ վստահ եմ, որ այս պատասխանատու պաշտոնում ևս Ձեր ողջ ներուժը կծառայեցնեք մեր հայրենիքի զարգացմանն ու ժողովրդի բարեկեցության մակարդակի բարձրացմանը»: Արմեն Սարգսյանը Սերժ Սարգսյանին մաղթել է հաջողություններ և արդյունավետ աշխատանք:

Премьер-министр Серж Саргсян встретился с Президентом Арменом Саркисяном
Принимая за основу решение Национального собрания от 17 апреля 2018 года об избрании Сержа Саргсяна премьер-министром, президент Армен Саркисян сегодня подписал указ о назначении Сержа Саргсяна премьер-министром Республики Армения. В резиденции президента РА сегодня состоялась первая встреча президента и избранного премьер-министра.
Поздравив Сержа Саргсяна, президент страны сказал: «Учитывая пройденный Вами путь, большой организационный опыт и знания, личностные качества, уверен, что на этой ответственной должности также Вы всем своим потенциалом будете служить развитию нашей Родины и повышению уровня благосостояния народа». Президент Республики пожелал премьер-министру успехов и плодотворной работы.