Փաշինյանը Սփյուռքին կոչ արեց գալ Հայաստան եւ աջակցել «Իմ քայլը» շարժմանը
Հանրապետության հրապարակում այսօր երեկոյան մեկնարկած հանրահավաքին ունեցած իր ելույթում Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ կանադահայ դերասանուհի Արսինե Խանջյանի բաց նամակին եւ System of a Down խմբի մեներգիչ Սերժ Թանկյանի ուղերձին: Փաշինյանը, մասնավորապես, ասաց. «Սիրելի Արսինե, նամակ գրելու կարիք չկա, որովհետեւ բաժանորդն անհասանելի է, վեր կաց, արի Երեւան»:
Ապա հիշեցնելով, որ հանրապետության հրապարակը վերջին անգամ այսքան բազմամարդ է եղել Սերժ Թանկյանի համերգի ժամանակ, ասաց. «Սերժ, ահա, այդ նույն ժողովուրդը կանգնած է այստեղ, եւ դու պարտավոր ես գալ եւ կանգնել նրա կողքին»:
Հաջորդիվ նա դիմեց Շառլ Ազնավուրին, որովհետեւ նա նույնպես այն սակավաթիվ մարդկանցից է, որ այսպիսին է դարձրել Հանրապետության հրապարակը: «Հարգելի պրն Ազնավուր, Դուք բազմիցս միջազգային մամուլին հարցազրույց եք տվել` ասելով, որ Հայաստանում գործում է մաֆիայի իշխանությունը, ահա, մաֆիայի վերջը եկել է, եւ Ձեր ներկայությունը հարկավոր է: Ձեր կարիքը կա, որպեսզի մաֆիայի վերջը տանք առանց մի կաթիլ արյան:
Փաշինյանը շնորհակալություն հայտնեց Սփյուռքի այն հայրենակիցներին, ովքեր ֆինանսավորել են այս շարժումը եւ արդեն երկու օր գործնականում 5 րոպեն մեկ գումարներ են փոխանցում` քաջալերանքի խոսքեր ասելով:
Սփյուռքին ուղղված ելույթն ամփոփելով` նա ասաց. «Ես ուզում եմ դիմել սփյուռքի մեր երեւելիներին` ասելով` ձեր երազանքի ժամը եկել է, մաֆիայի վերջը եկել է: Դուք ձեր անելիքի առաջին մասն արել եք, երկրորդ մասը` վեր կացեք, բոլորով եկեք Հայաստան եւ ձեր հայրենիքում օրինականություն, ժողովրդավարություն, անկախություն հաստատեք»:

Пашинян призвал представителей Диаспоры приехать в Армению и поддержать движение “Мой шаг”
На состоявшемся сегодня вечером митинге на площади Республики лидер движения “Мой шаг” Никол Пашинян коснулся открытого письма актрисы армянского происхождения из Канады Арсине Ханджян, а также обращения солиста всемирно известной рок-группы System of a Down Сержа Танкяна. Пашинян, в частности, сказал: “Дорогая Арсине, не стоило писать письмо, потому что абонент недоступен. Собирайся и приезжай в Ереван”.
Затем, вспомнив о том, что в последний раз площадь Республики была такой многолюдной во время концерта Сержа Танкяна, Никол Пашинян сказал: “Серж, посмотри, этот народ опять стоит здесь, и ты обязан приехать и встать рядом с ним”.
Затем лидер движения “Мой шаг” обратился к Шарлю Азнавуру, отметив, что он тоже принадлежит к числу тех немногих людей, ради которых площадь Республики становилась столь многолюдной. “Уважаемый г-н Азнавур. Вы, много раз давая интервью международной прессе, говорили о том, что в Армении действует власть мафии. И вот, конец мафии уже близок, и Ваше присутствие необходимо. Вы нам нужны, чтобы мы покончили с мафией без единой капли крови”.
Пашинян выразил благодарность тем зарубежным соотечественникам, которые финансировали это движение и уже второй день каждые пять минут перечисляют деньги, высказывая слова поддержки.
Обобщая свои слова о Диаспоре, Никол Пашинян отметил: “Я хочу обратиться к известным людям Диаспоры и сказать: час вашей мечты настал, мафии приходит конец. Первый этап ваших действий вы уже осуществили. Теперь начинается второй этап. Соберитесь все вместе и приезжайте в Армению, чтобы утвердить на своей родине законность, демократию, независимость”.