Ցուցարարների հոծ բազմությունը քայլերթով հասել է Իսակովի պողոտա․ ուղիղ միացում (թարմացվող)
ԱԺ պատգամավոր Արարատ Միրզոյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է, որ Կոմիտասի պողոտան փակելու համար բերման են ենթարկել կնոջը՝ Գոհար Աբաջյանին և նրա գործընկերներին։
Գոհար Աբաջյանն էլ իր ֆեյսբուքյան էջում տարածել է բերման ենթարկվելու ընթացքում կատարած տեսանկարահանումը:
13:03
Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ ընդվզող քաղաքացիների քայլերթն այս պահին շարունակվում է։ Երթի մասնակիցները հասել են Իսակովի պողոտա և արգելափակել մեքենաների երթևեկությունը։ Առաջնորդող Նիկոլ Փաշինյանը ցուցարարների հոծ բազմությանը հիշեցրեց, որ այսօր ժամը 19։00-ին Հանրապետության հրապարակում կայանալու է հանրահավաք։ «Սա արդեն ժողովրդական տոնախմբություն է, ոչ թե հեղափոխություն»,- հայտարարեց Փաշինյանը։ Վարորդները ազդանշաններով ողջունում են ցուցարարներին։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան ցուցարարները փորձում էին շրջափակել կառավարության 3-րդ շենքը` արգելափակել այնտեղ աշխատողների մուտքը՝ գործադուլի կոչ անելով։ Ոստիկանները, ուժ կիրառելով, հեռացրին ցուցարարներին շենքի բոլոր մուտքերի մոտից՝ տասնյակ քաղաքացիների բերման ենթարկելով։ Մանրամասն կարող եք դիտել և կարդալ այս և այս հղումներով։
Ոստիկանությունը հայտարարել է, որ բերման ենթարկված քաղաքացիները կարող են սահմանված ժամկետից ավելի պահվել բաժիններում։ Փաշինյանը քիչ առաջ կոչ արեց ազատ արձակել բոլոր բերման ենթարկվածներին։

Участники протестного шествия отдыхают в Английском саду.
Депутат Национального Собрания Арарат Мирзоян на своей фейсбуковской странице сообщил, что за блокирование проспекта Комитаса приводу подвергли его жену, Гоар Абаджян, и ее коллег.
Сама Гоар Абаджян на своей странице в Фейсбуке разместила видео, сделанное во время привода, сопроводив его следующей записью:
"Прямо сейчас этот так называемый полицейский подвергает нас приводу на гражданском автобусе. Представился как Шаген Петросян".
13:03
В Ереване продолжается массовый марш протеста против премьерства Сержа Саргсяна. Его участники дошли до проспекта Исакова, где перекрыли движение транспорта. Лидер движения "Мой шаг", депутат парламента Никол Пашинян напомнил многочисленным участникам акции, что сегодня в 19.00 на площади Республики состоится митинг. "Это уже не революция, а народное празднество",- заявил Пашинян. Водители машин сигналами приветствуют участников марша.
Напомним, что утром демонстранты пытались заблокировать вход в третий корпус правительства, чтобы не позволить сотрудникам учреждения явиться на работу. Они также призывали их к забастовке. Полицейские, применив силу, оттеснили демонстрантов от входов в здание, десятки граждан доставлены в полицию. Подробности этих действий по следующим ссылкам: 1, 2.
Полиция заявила, что подвергнутые приводу граждане могут удерживаться в отделении дольше установленного срока. Немногим ранее Пашинян призвал освободить всех подвергнутых приводу активистов.