Ոստիկանություն. «Փաշինյանը շարունակում է իրականացնել անօրինական երթ` հանդես գալով նույն հակաիրավական կոչերով»
Ոստիկանությունը հայտարարություն տարածեց՝ հայտնելով, որ ոստիկանության ներկայացուցիչը Երևան քաղաքի Նորքի 7-րդ զանգվածում հավաք իրականացնող Ն.Փաշինյանին ներկայացրել է հավաքը դադարեցնելու մասին պահանջ: Ն.Փաշինյանը ոստիկանության պահանջի մասին տեղեկացրել է հավաքի մասնակիցներին:
««Հավաքների ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 30-րդ հոդվածի 1-ին մասի 5-րդ կետի համաձայն՝ հավաքի մասնակիցը պարտավոր է հավաքը դադարեցնելուն պես անհապաղ հեռանալ հավաքի վայրից: Օրենքի նշված պահանջը հավաքի կազմակերպչի և մասնակիցների կողմից չի կատարվել: Հավաքի վայրից հեռանալու խնդրանքով հավաքի մասնակիցներին Ն.Փաշինյանը չի դիմել:
Հավաքը դադարեցնելու որոշումից հետո Ն.Փաշինյանը շարունակում է իրականացնել անօրինական երթ' հանդես գալով նույն հակաիրավական կոչերով:
Ոստիկանությունը հայտարարում է, որ Ն.Փաշինյանը ինքնաբուխ հավաք անցկացնելու պատրվակով հերթական անգամ անտեսել է Ոստիկանության օրինական պահանջը:
Ոստիկանությունն արձանագրում է, որ անօրինական հավաքը փաստացի չի դադարեցվել և շարունակվում է իրականացվել, որի հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը, ինչպես բազմիցս հայտարարվել է, կրում է հավաքի կազմակերպիչը»,- հայտարարել է ոստիկանությունը:

Police to Pashinyan: "Stop Rally or Else"
Yerevan police have demanded that Yelk Alliance MP Nikol Pashinyan halt a protest rally now underway in the Nork #7 district of the Armenian capital.
Police argue that the rally is illegal and that Pashinyan must leave the area.
The police say that Pashinyan and other representatives of the movements who have organized the rallies and marches seeking to force the resignation of newly-elected Armenian Prime Minister Serzh Sargsyan have violated several clauses of the “Law on Rallies”.
Police say the rally organizers must inform authorities in advance regarding the rally’s venue, how many people are expected, the equipment to be used, the route to be followed if a march is planned, etc.
The police also accuse Pashinyan and others of directing protesters to block streets and public transportation, as well as access to government buildings.
The police also claim that the protests in Yerevan and elsewhere in the country have created an atmosphere of hate and intolerance, leading to clashes amongst civilians.
The police statement goes on to say that the protest rallies are infringing the constitutional rights of others and threaten national and public safety.