Սերժ Թանկյանը կոչ է անում խորհրդարանին անհապաղ հեռացնել Սերժ Սարգսյանին իշխանությունից
Աշխարհահռչակ երաժիշտ Սերժ Թանկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Սերժ Սարգսյանի և Նիկոլ Փաշինյանի կարճատև հանդիպման մասին․
«Աներևեկայելի է. Սերժ Սարգսյանը բացահայտ սպառնում է Հայաստանի քաղաքացիներին բռնությամբ, իր «2008-ի մարտի 1-ի» բացահայտ սպառնալիքով, եթե նրանք չդադարեցնեն իրենց խաղաղ ցույցերն ու դիմադրությունը: Նա կարծես իսկապես ընդհանրապես չի տիրապետում այս իրավիճակին։ Ես աղերսում եմ Հայաստանի խորհրդարանին ճիշտ քայլ անել և հեռացնել նրան իշխանությունից՝ խուսափելու արյունահեղությունից, որպեսզի մարդիկ հենց իրենք ստիպված չլինեն անել դա։ Կարծում եմ, որ այս տեսանյութը ցույց է տալիս, թե որքան քիչ է հոգում նա իր ժողովրդի մասին:

Серж Танкян призвал парламент Армении лишить Сержа Саргсяна власти
Всемирно известный рок-музыкант Серж Танкян на своей фейсбуковской странице оставил запись о кратковременной встрече Сержа Саргсяна и Никола Пашиняна.
"Невероятно! Серж Саргсян своим откровенным напоминанием о событиях 1 марта 2008 г. открыто угрожает гражданам Армении насилием, если они не прекратят мирные митинги и сопротивление. Он, пожалуй, действительно вообще не владеет ситуацией. Я умоляю парламент Армении сделать правильный шаг и лишить его власти, чтобы избежать кровопролития и чтобы люди не были вынуждены сделать это сами. Думаю, это видео показывает, как мало он думает о своем народе",- написал Серж Танкян.