Նոր կոչեր ու պաստառներ (լուսանկարներ)
Այն բանից հետո, երբ այսօր ոստիկանությունը ցուցարարներից մեկուսացրեց ԱԺ պատգամավորներ Նիկոլ Փաշինյանին, Արարատ Միրզոյանին ու Սասուն Միքայելյանին, եւ վերջին երկուսին տեղափոխեցին Շենգավիթի ոստիկանական բաժին, հարյուրավոր քաղաքացիներ հավաքվեցին դրա առաջ՝ պահանջելով ազատ արձակել պատգամավորներին:
Հիշեցնենք, որ այսօր Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ ընթացող զանգվածային բողոքի ցույցերի 10-րդ օրն է: Առավոտյան կարճատեւ հանդիպում տեղի ունեցավ Սարգսյանի եւ ցույցերը ղեկավարող պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի միջեւ, սակայն բանակցությունները ձախողվեցին: Սերժ Սարգսյանը Փաշինյանին հորդորեց չխոսել ժողովրդի անունից եւ վերադառնալ օրինականության դաշտ՝ հիշեցնելով 2008 թ.-ի մարտի 1-ը: Փաշինյանը կրկնեց, որ եկել է՝ քննարկելու Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի եւ իշխանության խաղաղ, անցնցում փոխանցման պայմանները: Հանդիպումից մոտ մեկ ժամ անց Նիկոլ Փաշինյանը ձերբակալվեց:

Новые призывы и новые плакаты
После того, как сегодня полиция изолировала депутатов Национального Собрания Никола Пашиняна, Арарата Мирзояна и Сасуна Микаеляна, и последние двое были доставлены в отделение полиции Шенгавитского муниципалитета, сотни граждан собрались перед зданием полиции, требуя освободить депутатов.
Напомним, что сегодня 10-й день проведения в Ереване массовых акций протеста против премьерства Сержа Саргсяна. Утром состоялась короткая встреча Сержа Саргсяна и лидера движения "Мой шаг", депутата парламента Никола Пашиняна, однако переговоры провалились. Серж Саргсян, напомнил Пашиняну о событиях 1 марта 2008 г., призвал его не говорить от имени народа и вернуться в поле законности. Пашинян повторил, что пришел обсудить условия отставки Сержа Саргсяна и мирной передачи власти. Спустя час после этой встречи Никол Пашинян был задержан.