Բժշկական համալսարանի ուսանողները դասադուլ են անում, ոստիկանությունն ուժ կիրառեց (թարմացվող)
Ուսանողների բազմահազարանոց երթն այս պահին Մաշտոցի պողոտայում է: Նրանք փակել են Մաշտոցի պողոտայի երթեւեկելի մի ուղղությունը և առաջ են շարժվում:
10:55
Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ուսանողները Հերացի փողոցից սկսած քայլերթով անցան Երեւանի պետական համալսարանի, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի մոտով եւ այս պահին միացան Աբովյան փողոցում հավաքված բազմահազարանոց ուսանողական քայլերթին: Ուսանողները քայլերթը շարունակում են «Ազատ, անկախ ուսանող», «Ոստիկանը մերն ա» վանկարկումներով:
10:25
Բախումներից խուսափելու համար Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ուսանողները քայլերթը շարունակում են մայթերով: Հարյուրավոր ուսանողներ այս պահի գտնվում են Խանջյան փողոցում:
10:00
Րոպեներ առաջ ոստիկանները կրկին ցուցարարներին ծեծելով փորձում էին բերման ենթարկել: Ուսանողներից մեկին ոստիկանները այնքան ծեծեցին, որ նրա ինքնազգացողությունը վատացավ եւ շտապօգնության մեենայով տեղափոխեցին հիվանդանոց:
09:55
Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի հարյուրավոր ուսանողներ Հերացի փողոցով խաղաղ երթ էին անում, երբ ոստիկանները եկան եւ ուսանողներից ոմանց ծեծելով, բռնի ուժ կիրառելով` բերման ենթարկեցին:
Ոստիկանները բռնի ուժով մայթ տեղափոխեցին որոշ ցուցարարների: Նրանցից մեկի ինքնազգացողությունը վատացավ, սակայն ոստիկաններն այդ ուսանողին շարունակեցին գետնին քարշ տալով բերման ենթարկել:
Ցուցարարները այս պահին շարունակում են քայլերթը արդեն Հերացի փողոցի մայթով:
09:33
Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի հարյուրավոր ուսանողներ այս պահին համալսարանի տարածքում դասադուլ են անում: Նրանք հավաքվել են համալսարանի դիմաց եւ վանկարկում են «միացեք», «մենք ենք տերը մեր երկրի»:
Ուսանողների մի զգալի մաս հագել է բժշկական սպիտակ խալաթներ եւ այս պահին քայլերթով շարժվում է Աբովյան փողոցով:

Студенты медуниверситета бойкотируют занятия. Полиция применила силу (обновляется)
Многотысячная колонна студентов медицинского университета в эти минуты находится на проспекте Маштоца. Они перекрыли движение транспорта в одном направлении и движутся вперед.
10:55
Студенты Государственного медицинского университета им.Гераци, начав шествие с улицы Гераци, прошли мимо Ереванского государственного университета, Государственного экономического университета и примкнули к многотысячной колонне студентов-медиков на улице Абовяна. В эти минуты студенты продолжают манифестацию, скандируя "Свободный, независимый студент!" и другие лозунги.
10:00
Несколько минут назад полицейские вновь попытались подвергнуть граждан приводу. Свои действия стражи порядка сопровождали избиениями. Одного из студентов полицейские избили до такой степени, что ему стало плохо, и молодой человек был госпитализирован.
09:55
Сотни студентов Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци проводили мирное шествие по улице Гераци, когда подошли полицейские и, применив силу, стали подвергать некоторых студентов приводу, что сопровождалось избиениями.
В эти минуты студенты идут колонной по тротуару.
09:33
Сотни студентов медуниверситета имени Гераци сегодня бойкотируют занятия. Они собрались напротив здания учебного заведения и скандируют лозунги “Присоединяйтесь!”, “Мы хозяева этой страны!”.
Значительная часть студентов в белых халатах. В эти минуты они движутся по улице Абовяна.
Напомним, что сегодня 11-й день массовых акций протеста против премьерства Сержа Саргсяна. Вчера состоялась короткая встреча Саргсяна и лидера протестного движения Никола Пашиняна. Однако переговоры сорвались. Серж Саргсян призвал Пашиняна не говорить от имени народа и вернуться в поле законности, напомнив при этом о событиях 1 марта 2008 г. Пашинян повторил, что пришел обсудить условия отставки Саргсяна и мирной, без потрясений передачи власти. Спустя час после этой встречи Никол Пашинян был задержан. Вместе с ним были задержаны его сторонники – депутаты парламента Арарат Мирзоян и Сасун Микаелян.