Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավորներին
ՀՀ 3-րդ Նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավորներին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնել են ՀՀԿ մամուլի ծառայությունից, ուղերձում ասված է.
«Հարգելիներս,
Ստիպված եմ մեկ անգամ ևս հրապարակավ հանդես գալ ի լուր մեր ողջ ժողովրդի, բայց այս անգամ դիմելով ձեզ: Որքան էլ իմ հրաժարականից հետո տրամադրվել էի չմիջամտել քաղաքական գործընթացներին, հիմա համարում եմ, որ պարտավոր եմ անել դա:
Հրավիրում եմ ձեզ ինձ հետ հանդիպման, որպեսզի ավելի հանգամանալից բացատրեմ իմ հրաժարականի պատճառները, իմ դիտարկումները ներկայացնեմ կուսակցության ապագայի, կուսակցության նոր առաջնորդության և բարեփոխման կարևորության, տարբերվող դերակատարմամբ Խորհրդարանում աշխատելով երկրի զարգացմանը նպաստելու վերաբերյալ:
Հրավիրում եմ ձեզ խոսելու խաղաղության ու կայունության մասին, իսկ հանդիպումը կկազմակերպի ՀՀԿ ֆրակցիայի ղեկավարը:

Sargsyan to Republican Party of Armenia MPs: 'Let me tell you why I resigned?'
ArmenPress today published the following statement of Serzh Sargsyan addressed to the MPs of his Republican Party of Armenia (RPA). ArmenPress says the text of the statement was released to them by the RPA press service
“Dear friends,
I must once again speak publicly, but this time addressing you. Though I had decided not to interfere in political processes following my resignation, now I consider that I have to do that.
I invite you to a meeting with me to explain you my reasons for resignation in a more detailed manner, to present my observations about the future of the party, new leadership of the party and importance of reforms and about fostering the development of the country by working in the Parliament that already has another role.
I invite you to speak about peace and stability, and the meeting will be organized by the head of the RPA faction.”