ՀՅԴ-ն նոր նախաձեռնությամբ է հանդես եկել
Հայ Յեղափոխական Դաշնակցությունը հանդես է եկել նոր նախաձեռնությամբ եւ այդ մասին տարածել հետեւյալ հաղորդագրությունը.
«Վերահաստատելով ժողովրդային շարժման արդյունքում ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման մեր մոտեցումները՝ սահմանադրականության և օրենքների շրջանակներում կարգավորում գտնելու նպատակով, Հ.Յ.Դաշնակցությունն առաջարկում է.
մայիսի 1-ին կայանալիք ԱԺ նիստին ընդառաջ խորհրդարանական բոլոր խմբակցությունների մասնակցությամբ, համախոհաբար ձևավորել միասնական քաղաքական օրակարգ, համաձայնել ժողովրդի վստահությունը վայելող միասնական թեկնածուի շուրջ, ով պետք է համախոհության հիման վրա ներկայացնի կառավարության համապատասխան կազմ և գործունեության ծրագիր:
Սույն նախաձեռնությունը կյանքի կոչելու համար պատրաստակամ ենք առարկայական քննարկումներ սկսել բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ»:

АРФД выступила с новой инициативой
Армянская Революционная Федерация Дашнакцутюн выступила с новой инициативой. В распространенном сообщении АРФД говорится:
“Подтверждая наш подход к разрешению ситуации, сложившейся в результате народного движения, - поиск урегулирования в рамках Конституции и законов, АРФ Дашнакцутюн предлагает:
в связи с предстоящим 1 мая заседанием Национального Собрания сформировать с участием всех парламентских сил единую политическую повестку, придти к согласию вокруг пользующегося доверием народа единого кандидата, который должен на основе консенсуса представить соответствующий состав правительства и программу его деятельности.
Для претворения в жизнь этой инициативы мы готовы начать содержательные обсуждения со всеми заинтересованными сторонами”.