«Ծառուկյան» խմբակցությունը «մեկ մարդու նման» քվեարկելու է Նիկոլ Փաշինյանի օգտին
«Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորները միաձայն քվեարկելու են վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի օգտին։ Այս մասին «Ծառուկյան» խմբակցությունում խմբակցության անդամների և Նիկոլ Փաշինյանի հետ քննարկումից հետո ասաց «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը։ Էնֆիաջյանը վստահեցրեց, որ խմբակցությունում ընդգրկված բոլոր պատգամավորները գալու են քվեարկության, խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն էլ հավելեց՝ բացակա պատգամավորներն անում են ամեն ինչ, որպեսզի քարտուղարությանը փոխանցեն իրենց քվեարկության մասին հաստատող տեղեկանք։
Էնֆիաջյանի խոսքով՝ հանդիպմանը ներքին աշխատանքային բովանդակություն ունեցող հարցեր են քննարկել, ինչի հետ կապված փուլային կներկայացվի ամեն ինչ։ «Խմբակցությունը քվեարկելու է մեկ մարդու նման, վստահաբար բոլորիդ տեղեկացնում եմ»,-ասաց նա։
Հարցին, թե խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը կգա՞ քվեարկությանը, Էնֆիաջյանը պատասխանեց․ «Ծառուկյանի որոշումն այստեղ է»:

Фракция "Царукян" "как один" проголосует за Никола Пашиняна
Депутаты парламентской фракции "Царукян" единогласно проголосуют за кандидата на пост премьер-министра РА Никола Пашиняна. Об этом по завершении обсуждения с участием депутатов фракции "Царукян" и Никола Пашиняна заявил секретарь фракции Ваге Энфиаджян. Он заверил, что на голосование придут все депутаты фракции, а Наира Зограбян добавила, что их отсутствующие коллеги делают все возможное, чтобы передать в секретариат справки подтверждающие их голосование.
По словам Энфиаджяна, на встрече обсуждались также рабочие вопросы, которые будут представлены поэтапно. "Хочу всех заверить, что фракция проголосует единогласно".
На вопрос, будет ли присутствовать на голосовании руководитель фракции Гагик Царукян, В.Энфиаджян ответил: "Решение Царукяна здесь".