Արարատ Միրզոյան. «Արդեն 41 պատգամավոր ստորագրել է Փաշինյանի թեկնածության համար»
«Ելք» խմբակցության պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ պաշտոնապես դիմել են ԱԺ աշխատակազմին՝ վարչապետի պաշտոնում առաջադրելու «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունը։
Հիշեցնենք, որ խորհրդարանում սկսվել էր ստորագրահավաք՝ անհրաժեշտ թվով ձայներ հավաքելու համար։ Միրզոյանի խոսքով՝ արդեն 41 պատգամավոր ստորագրել է ձևաթղթի տակ։ Հիշեցնենք, որ անհրաժեշտ էր առնվազն 35 պատգամավորի ստորագրություն։
Վարչապետի ընտրության հատուկ նիստը կկայանա մայիսի 8-ին՝ ժամը 12-ին։ Վարչապետ ընտրվելու համար Նիկոլ Փաշինյանին անհրաժեշտ է առնվազն 53 քվե ստանալ։

Арарат Мирзоян: "В поддержку кандидатуры Пашиняна уже собраны подписи 41 депутата"
Член парламентской фракции "Елк" Арарат Мирзоян в беседе с нами сказал, что они официально обратились в администрацию Национального Собрания по вопросу выдвижения лидера "Елка" Никола Пашиняна кандидатом на пост премьер-министра.
Напомним, что в парламенте начался сбор подписей в поддержку кандидатуры Пашиняна. На данный момент подписался 41 депутат. Напомним, что для выдвижения кандидатом в премьеры необходимо 35 подписей.
Выборы премьер-министра состоятся 8 мая в 12.00. Для избрания на пост главы правительства Николу Пашиняну необходимо набрать 53 голоса.