Հանրապետության հրապարակը՝ Նիկոլ Փաշինյանի ընտրությունից հետո
Քիչ առաջ խորհրդարանը 59 կողմ, 42 դեմ ձայներ հարաբերակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանին ընտրեց Հայաստանի նոր՝ 16-երորդ վարչապետ: Մինչ խորհրդարանում անցնում էր վարչապետի ընտրությունը, քաղաքացիները ուղիղ հեռարձակմամբ Հանրապետության հրապարակում հետեւում էին ընտրության ընթացքին:
Նիկոլ Փաշինյանի ընտրությունից մինչ այս պահը մայրաքաղաքում տոնական տրամադրություն է տիրում: Հանրապետության հրապարակում քաղաքացիները Փաշինյանի ընտրվելուց հետո շամպայն էին բացել, եռագույնն ուսերին երգում ու պարում էին՝ սպասելով Հայաստանի նոր վարչապետի ժամանելուն:

Площадь Республики после избрания Никола Пашиняна премьер-министром Армении
Немногим ранее парламент 59 голосами “за” и 42 – “против” избрал Никола Пашиняна новым, шестнадцатым премьер-министром Республики Армения. В то время, как в парламенте проходило голосование по кандидатуре премьера, собравшиеся на площади Республики граждане следили в прямом эфире за ходом специального заседания Национального Собрания.
В эти минуты в столице царит праздничное настроение. После избрания Никола Пашиняна главой правительства на площади Республики началось народное гуляние: граждане стали откупоривать бутылки шампанского, петь и танцевать, ожидая приезда новоизбранного премьер-министра.