Դատախազությունը ուսումնասիրություն է անցկացնում Հանրային ՀԸ-ում չարաշահումների մասին «Հետք»-ի հրապարակումների հիման վրա
ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ դատախազությունը ուսումնասիրության առարկա է դարձրել Հանրային հեռուստաընկերությունում չարաշահումների վերաբերյալ «Հետք»-ի հրապարակումները:
Խորհրդականը հայտնել է նաև, որ դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության կողմից լիարժեք և համակողմանի ուսումնասիրություն իրականացնելու, դրանցում ներկայացված փաստերին քրեաիրավական գնահատականներ տալու անհրաժեշտությունից ելնելով՝ ՀՀ Ֆինանսների նախարարությունից պահանջվել են Ֆինանսաբյուջետային վերահսկողության տեսչության կողմից «Հայաստանի Հանրային Հեռուստաընկերություն» ՓԲ ընկերությունում իրականացված ստուգման փաստաթղթային հիմքերը, որոնք դեռևս չեն ստացվել:

Прокуратура проводит изучение на основании публикации Hetq.am о злоупотреблениях в Общественной телекомпании
Советник генпрокурора РА Гор Абрамян на своей фейсбуковской странице сообщил о том, что предметом изучения для прокуратуры стали пубилкации Hetq.am о злоупотреблениях в Общественной телекомпании.
Советник также отметил, что исходя из необходимости проведения Управлением защиты государственных интересов Генпрокуратуры полноценного и всестороннего изучения, а также уголовно-правовой оценки представленных фактов, у Министерства финансов РА затребованы документальные основания проверки, проведенной Инспекцией финансово-бюджетного контроля в ЗАО “Общественная телекомпания Армении” , которые пока не получены.