Արման Սահակյանի կատարած ծառահատման փաստով ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում
Մայիսի 24-ին գլխավոր դատախազությունը «Հետք»-ի՝ «Պետգույքի կառավարման վարչության նախկին պետը առանց թույլտվության ծառահատում է իրականացրել» վերտառությամբ հրապարակումը ուղարկել է ոստիկանության Մաշտոցի բաժին՝ նյութեր նախապատրաստելու համար:
Այս մասին «Հետք»-ին հայտնեց գլխավոր դատախազության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արևիկ Խաչատրյանը: Հրապարակումն ուսումնասիրվելու է Քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-181-րդ հոդվածներով՝ պարզելու, թե արդյոք Արման Սահակյանի կատարած ծառահատման փաստում առկա են հանցագործության տարրեր:
Հիշեցնենք, որ մարտ ամսին պետական գույքի կառավարման վարչության արդեն նախկին պետ Արման Սահակյանին պատկանող Հալաբյան հ.20/1 հասցեում առանց թույլտվության ծառահատումներ են իրականացվել: Այստեղ նախկինում գործում էր նրան պատկանող «Դոլչե» ընտանեկան ժամանցի կենտրոնը: Որքան էլ քաղաքապետարանը փորձել էր թաքցնել պաշտոնատար անձի կատարած ծառահատման անօրինականության փաստը, մեր երկու գրավոր հարցումներից հետո խոստովանել էին, որ ծառահատումն իրականացվել է առանց բնապահպանության վարչության հսկողության, քանի որ համապատասխան թույլտվություն չի եղել:
Նշված տարածքում ծառահատումներն իրականացվել են, երբ Արման Սահակյանը դեռևս պետական գույքի կառավարման վարչության պետ էր: Հիշեցնենք, որ նա հրաժարական է տվել մայիսի 10-ին, երբ ձևավորվում էր նոր կառավարություն:
Հավելենք, որ Հալաբյան փողոց 20/4, 20/8, 20/12, 20/13 և 20/14 հասցեներում Արման Սահակյանը պատրաստվում է բազմաֆունկցիոնալ համալիր կառուցել, որի ներսում լինելու է առևտրի կենտրոն, հասարակական սպասարկման սննդի կետ, գրասենյակային, ժամանցի և զվարճանքի կենտրոններ, սննդի արտադրություն:

Полиция готовит материалы по факту незаконной вырубки деревьев Арманом Саакяном
24 мая Генпрокуратура направила в Маштоцкое отделение полиции для подготовки материалов публикацию Hetq.am “Бывший начальник управления по управлению госимуществом срезал деревья без разрешения”.
Об этом Hetq.am сообщила начальник управления информации и по связям с общественностью Генпрокуратуры Аревик Хачатрян. Публикация будет изучена с учетом статей 180-181 Кодекса уголовного судопроизводства с целью установления, содержит ли факт вырубки деревьев Арманом Саакяном признаки преступления.
В марте этого года уже бывший начальник управления по управлению госимуществом Арман Саакян на принадлежащей ему территории по адресу Алабяна, 20/1 срезал деревья, не имя соответствующего разрешения. Ранее на этом месте действовал принадлежащий Саакяну Центр семейного отдыха “Дольче”. Как ни пыталась мэрия скрыть факт незаконной вырубки деревьев должностным лицом, после двух наших запросов представители городских властей признались, что вырубка была произведена незаконно.
Эти действия были осуществлены тогда, когда Арман Саакян занимал пост начальника управления по управлению госимуществом. Он подал в отставку 10 мая, после формирования нового правительства.
Отметим, что на участке, который охватывает территорию домов 20/4, 20/8, 20/12, 20/13 и 20/14 по улице Алабяна, бывший чиновник собирается строить многофункциональный комплекс, в котором разместятся торговый центр, точка общепита, офисные помещения, развлекательные центры, производство питания.