Տեսախցիկներն ու արագաչափերը կգործեն հունվարի 16-ից
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունը իրազեկում է, որ Երևան քաղաքում տեղադրված երթևեկության նկատմամբ վերահսկողության և իրավախախտումների արձանագրման տեսախցիկներն ու արագաչափ սարքերը գործարկվելու են 2012 թ. հունվարի 16-ից:
Տեսախցիկները տեղակայված են.
Աբովյան-Կորյուն, Կոմիտաս-Վաղարշյան, Բաղրամյան-Մոսկովյան, Բաղրամյան-Պռոշյան, Մաշտոց-Թումանյան, Մաշտոց-Ամիրյան, Խանջյան-Տիգրան Մեծ, Խանջյան-Սայաթ Նովա, Արշակունյաց-Գրիգոր Լուսավորիչ, Արշակունյաց-Գարեգին Նժդեհ փողոցների խաչմերուկներում:
Արագաչափ սարքերը տեղակայված են.
Իսակովի, Արշակունյաց, Մյասնիկյան, Թբիլիսյան, Աթենքի, Բագրատունյաց, Սարալանջի, Աճառյան, Լենինգրադյան փողոցներում և Երևան-Սևան ավտոճանապարհին (Երևան քաղաք մուտք գործող ուղղության վրա):
Միաժամանակ հայտնում ենք, որ կարճ ժամանակահատվածում Երևան քաղաքի այլ փողոցներում նույնպես տեղադրվելու են նման սարքեր, ինչի մասին հանրությունը պարբերաբար կիրազեկվի:

С 16 января в Ереване начнут действовать камеры наблюдения и спидометры
Полиция РА сообщает, что с 16 января 2012 г. начнут действовать установленные в Ереване камеры наблюдения за движением транспорта и для фиксации правонарушений, а также спидометры.
Камеры установлены на перекрестках улиц Абовяна-Корюна, Комитаса-Вагаршяна, Баграмяна-Московян, Баграмяна-Прошяна, Маштоца-Туманяна, Маштоца-Амиряна, Ханджяна-Тиграна Меца, Ханджяна-Саят-Новы, Аршакуняц-Григора Лусаворича, Аршакуняц-Гарегина Нжде.
Спидометры установлены на улицах Исакова, Аршакуняц, Мясникяна, Тбилисян, Атенки, Багратуняц, Сараланджи, Ачаряна, Ленинградян, а также на автотрассе Ереван-Севан (в направлении въезда в столицу).
В то же время полиция сообщает, что за короткий срок аналогичная аппаратура будет установлена и на других улицах Еревана, о чем общественность будет регулярно информироваться.