Հայաստանի վարչապետն ու Վրաստանի նախագահը քննարկել են հայ-վրացական հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր
Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն առանձնազրույց է ունեցել Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ, այս մասին հայտնում է ՀՀ վարչապետի պաշտոնական կայքը:
Գիորգի Մարգվելաշվիլին բարձր է գնահատել երկու երկրների կառավարությունների միջև տեղի ունեցած հանդիպման արդյունքները և նշել, որ քննարկված հարցերն ու նախաձեռնությունները խթան կհանդիսանան հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ուրախ է Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում նախագահ Մարգվելաշվիլիին հանդիպելու և երկու երկրների հարաբերությունների հետագա խորացման ու զարգացման հեռանկարները քննարկելու հնարավորության համար:
«Մեր ժողովուրդների համոզմունքը երկկողմ հարաբերություններում հիմնված է սիրո և համերաշխության վրա, և մենք ջանքեր չենք խնայի դրանց նոր թափ հաղորդելու համար»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ համոզմունք հայտնելով, որ հանդիպման ընթացքում կկարողանան ուրվագծել միջպետական համագործակցության զարգացման նոր հնարավորություններ:
Վարչապետը նշել է, որ 2018 թվականը Հայաստանի համար չափազանց հագեցած է մասշտաբային միջոցառումների տեսանկյունից և հույս հայտնել, որ Գիորգի Մարգվելաշվիլիին հանդիպելու ևս մեկ առիթ կլինի աշնանը Երևանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում:
Նիկոլ Փաշինյանը և Գիորգի Մարգվելաշվիլին քննարկել են հայ-վրացական հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր:

Никол Пашинян и Гиорги Маргвелашвили обсудили ряд вопросов армяно-грузинской повестки
В ходе официального визита в Грузию состоялась беседа премьер-министра Никола Пашиняна с президентом Грузии Гиоргием Маргвелашвили.
Приветствуя премьер-министра РА, Гиорги Маргвелашвили высоко оценил итоги встречи, состоявшейся между правительствами двух стран и отметил, что обсуждавшиеся вопросы и инициативы явятся стимулом для дальнейшего развития и укрепления отношений. «Я рад встретиться с демократическим премьер-министром Армении. Надеюсь, что Ваш визит придаст новый оттенок армяно-грузинским отношениям, которые имеют многовековую историю», - сказал президент Грузии.
Никол Пашинян отметил, что рад возможности в рамках официального визита в Грузию встретиться и обсудить с господином Маргвелашвили перспективы дальнейшего углубления и развития отношений двух стран. «Я рад, что мой визит в Грузию проходит на фоне происходящих в нашей стране демократических процессов, уверен, что демократия имеет для наших стран жизненно важное значение. Убеждённость наших стран в двусторонних отношениях основана на любви и согласии, и мы не пожалеем усилий, чтобы придать им новый размах», - сказал Никол Пашинян, выразив уверенность, что в ходе встречи они смогут наметить новые возможности межгосударственного сотрудничества.
Премьер-министр отметил, что 2018 год для Армении чрезвычайно насыщен масштабными мероприятиями, и выразил надежду, что будет ещё один повод встретиться с Гиоргием Маргвелашвили осенью в рамках предстоящего в Ереване 17-го саммита Франкофонии.