Վարչապետը Թբիլիսիում հանդիպել է տեղի գործարարների հետ
Պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է վրացի և հայ գործարարների հետ: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։ Վարչապետը նախ աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել վրացի խոշոր գործարարների, ապա աշխատանքային ճաշ՝ այդ երկրում գործունեություն ծավալող հայազգի գործարարների հետ:
Վարչապետը վերջիններիս է ներկայացրել տնտեսության ոլորտում կառավարության առաջնահերթությունները, անդրադարձել հարկային, մաքսային վարչարարության պարզեցմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, և ընդհանուր առմամբ, բիզնես միջավայրի բարելավմանը միտված քայլերին, որոնք գործադիրը նախատեսում է կյանքի կոչել առաջիկայում:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է հայ-վրացական բիզնես կապերի շարունակական զարգացումը: Վարչապետն ընդգծել է, որ կառավարությունը շահագրգռված է երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների աճով, համատեղ ներդրումային ծրագրերի իրականացմամբ և պատրաստ է քայլեր ձեռնարկել, որոնք կնպաստեն մեր երկրում վրացական կապիտալի ներկայացվածության ընդլայնմանը:

Pashinyan Meets Armenian Entrepreneurs in Georgia
Prime Minister Nikol Pashinyan, on an official visit to Georgia, met with Georgian and Armenian businessmen, as reports his official webpage. Pashinyan had a working lunch with Georgian entrepreneurs, followed by a meeting with Georgia-based Armenian entrepreneurs.
The Prime Minister briefed the entrepreneurs on Armenian government’s economic priorities, including simplification of tax and customs administration, anti-corruption measures, as well as the planned steps aimed at improving the business environment in general.
Nikol Pashinyan stressed the need for continued development of Armenian-Georgian business ties, boosting the trade turnover between the two countries, implementing joint investment programs, etc.