Նիկոլ Փաշինյանը Թբիլիսիում այցելել է «Հովհաննես Թումանյանի տուն» գիտամշակութային կենտրոն
Վրաստան պաշտոնական այցի շրջանակներում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի և նախարարներից մի քանիսի հետ այցելել է «Հովհաննես Թումանյանի տուն» գիտամշակութային կենտրոն: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։
ՀԱԵ վիրահայոց թեմի առաջնորդ Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանի և գիտամշակութային կենտրոնի տնօրեն Գիսանե Հովսեփյանի ուղեկցությամբ Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանը շրջայց են կատարել կենտրոնում, ծանոթացել ներկայացված ցուցանմուշներին և շփվել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետը դիտել է նաև Թումանյանի «Բարեկենդանը» հեքիաթի տիկնիկային ներկայացումը, որից հետո նրան ուղեկցել են հարավային պատշգամբ, որտեղ սիրում էր հանգստանալ և հյուրեր ընդունել Հովհաննես Թումանյանը։ Այնուհետև հանրապետության վարչապետը Թումանյանի տան ավանդույթներով հրավիրվել է թեյախմության:

Никол Пашинян в Тбилиси посетил научно-культурный центр «Дом Ованнеса Туманяна»
В рамках официального визита в Грузию премьер-министр Никол Пашинян вместе с госпожой Анной Акопян посетил научно-культурный центр «Дом Ованнеса Туманяна».
В сопровождении предстоятеля Грузинской епархии ААЦ епископа Вазгена Мирзаханяна и директора научно-культурного центра Гисанэ Овсепян премьер-министр и Анна Акопян совершили экскурсию по центру, ознакомились с представленными экспонатами и пообщались с представителями армянской общины.
Премьер-министр также посмотрел представление кукольного спектакля по сказке Туманяна «Масленица», после чего его сопроводили на южный балкон, где любил отдыхать и принимать гостей Ованнес Туманян. Затем гостей по старинной традиции Дома Туманяна пригласили к чайному столу.