Մանվել Գրիգորյանը զրկվեց Էջմիածնի պատվավոր քաղաքացու կոչումից
Էջմիածնի քաղաքապետարանի ավագանին այսօր նիստ էր հրավիրել: Այն վարում էր համայնքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Դիանա Գասպարյանը: Օրակարգային հարցերից մեկը վերաբերում էր ԱԺ պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին Էջմիածին քաղաքի պատվավոր քաղաքացու կոչումից զրկելուն:
«Ես երկար մտածեցի, թե ով պետք է զեկուցի այս հարցը և որոշեցի ինքս զեկուցել»,- ասաց Դիանա Գասպարյանը: Նա տեղեկացրեց, որ պատվավոր քաղաքացու կոչումից զրկելը «լոկալ» հարց է և ամենևին կապ չունի անմեղության կանխավարկածի հետ:
Մինչև ավագանու նիստ հրավիրելը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում կազմակերպվել էր քվեարկություն՝ Մանվել Գրիգորյանին պատվավոր քաղաքացու կոչումից զրկելու հարցի վերաբերյալ հանրության կարծիքն իմանալու նպատակով:
Ավագանու անդամները միաձայն կողմ քվեարկեցին Մանվել Գրիգորյանին Էջմիածնի քաղաքի պատվավոր քաղաքացու կոչումից զրկելու առաջարկին:
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ ապօրինի կերպով ռազմամթերք ձեռք բերելու և այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ պահելու համար, ինչպես նաև քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով՝ մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ յուրացման եղանակով իր վստահությանը հանձնված առանձնապես խոշոր չափերով ուրիշի գույք հափշտակելու համար:

Манвел Григорян лишен звания Почетного гражданина Эчмиадзина
Совет старейшин мэрии Эчмиадзина провел сегодня заседание, которое вела временно исполняющая обязанности мэра города Диана Гаспарян. Один из вопросов повестки касался лишения депутата Национального Собрания Манвела Григоряна звания “Почетный гражданин Эчмиадзина”.
“Я долго думала о том, кто должен докладывать этот вопрос, и решила доложить сама”,- сказала Д.Гаспарян. Врио мэра сообщила, что лишение звания Почетного гражданина города является “локальным вопросом” и не имеет отношения к презумпции невиновности.
Члены совета старейшин единогласно проголосовали за предложение лишить Манвела Григоряна звания Почетного гражданина Эчмиадзина.
Напомним, что М.Григорян обвиняется в незаконном приобретении и хранении боеприпасов в предварительном сговоре с другими лицами, а также в хищении чужого имущества в особо крупном размере.