Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի տարածաշրջանային կառավարիչ Յան Վան Բիլսենի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի խմբի անդամ Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի տարածաշրջանային կառավարիչ Յան Վան Բիլսենի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ըստ վրչապետի պաշտոնկան կայքի՝ Նիկոլ Փաշինյնը կարևորել է կառավարության և մեր երկրի մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչների համագործակցությունն ու զարգացումը Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի հետ: Նիկոլ Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ ակտիվ փոխգործակցությունը կնպաստի մեր երկրի տնտեսության խթանմանն ու մասնավոր հատվածի գործունեության զարգացմանը:
Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի տարածաշրջանային կառավարիչը նշել է, որ Հայաստանում տեղի ունեցող դրական փոփոխությունները, կառավարության թափանցիկ ու բաց գործելաոճը ստեղծում են լավ հնարավորություններ երկրի զարգացման համար, այդ թվում՝ մասնավոր հատվածի տեսանկյունից: Յան Վան Բիլսենը հավելել է, որ Միջազգային ֆինանսական կորպորացիան պատրաստ է աջակցել Հայաստանի մասնավոր հատվածին՝ գործունեության ընդլայնման ու նոր ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ:
Այս առումով, զրուցակիցները կարծիք են հայտնել, որ բիզնեսները պետք է ունենան կորպորատիվ կառավարման ներքին գործուն կանոններ, դառնան թափանցիկ և ձգտեն մասնակցության՝ հրապարակային կապիտալի շուկաներին:

Никол Пашинян принял делегацию во главе с региональным менеджером Международной финансовой корпорации Яном Ван Бильсеном
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с региональным менеджером Международной финансовой корпорации Яном Ван Бильсеном.
Премьер-министр отметил важность сотрудничества и развития отношений правительства и представителей частного сектора нашей страны с Международной финансовой корпорацией. Никол Пашинян выразил уверенность в том, что активное сотрудничество будет способствовать стимуляции экономики нашей страны и развитию частного сектора.
Региональный менеджер Международной финансовой корпорации отметил, что позитивные изменения в Армении, прозрачный и открытый стиль работы правительства создают хорошие возможности для развития страны, в том числе с точки зрения частного сектора. Ян Ван Бильсен добавил, что Международная финансовая корпорация готова поддержать частный сектор в Армении в вопросах расширения деятельности и реализации новых программ.
В этой связи собеседники высказали мнение о том, что предприятия должны иметь практичные внутренние правила корпоративного управления, стать прозрачными и стремиться участвовать в публичных рынках капитала.