Ռոբերտ Քոչարյանի առանձնատանն ու գրասենյակում խուզարկություն է արվել. ՀՔԾ-ն հաստատում է
Երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի առանձնատանն ու գրասենյակում խուզարկություն է իրականացվել: Այս մասին «Հետք»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին Հատուկ քննչական ծառայության լրատվական ծառայությունից:
Թե խուզարկությամբ բնակարանից ինչ է հայտնաբերվել, ՀՔԾ-ից չեն մանրամասնում:
Նշենք, որ թեև խուզարկության վերաբերյալ տեղեկությունը նոր է տարածվել, խուզարկությունն ավելի վաղ՝ նախքան Քոչարյանին կալանավորելու վերաբերյալ առաջին ատյանի դատարան միջնորդություն ներկայացնելն է արվել:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը մեղադրվում է սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ: Առաջին ատյանի դատարանը նրան կալանավորելու վերաբերյալ որոշում էր կայացրել, սակայն վերաքննիչ դատարանը անձեռնմխելիության հիմքով նրան ազատ է արձակել:

ССС провела обыски в особняке и офисе Роберта Кочаряна
Специальная следственная служба провела обыски в особняке и офисе второго президента РА Роберта Кочаряна. Об этом Hetq.am сообщили в пресс-службе ССС.
О том, что было найдено в результате этих действий, ничего не сообщается. Отметим, что информация о проведении обысков появилась немногим ранее.
Отметим, что хотя сведения о проведении обысков распространились только сейчас, они были проведены еще до представления в суд первой инстанции ходатайства об аресте экс-президента.
Роберт Кочарян обвиняется в свержении конституционного строя. Суд первой инстанции вынес решение об аресте второго президента, однако Апелляционный суд, основываясь на пункте о неприкосновенности, освободил Кочаряна.