Դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը որոշել է Գագիկ Ծառուկյանի թիկնազորի պետին 20 մլն գրավով ազատ արձակել
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի, այսօր որոշել է Գագիկ Ծառուկյանի թիկնազորի պետ Էդուարդ Բաբայանի նկատմամբ գրավ կիրառել:
Այս մասին «Հետք»-ին ասաց Բաբայանի փաստաբան Արմեն Մելքոնյանը` նշելով, որ դատարանը գրավի չափ է սահմանել 20 մլն դրամը:
Հիշեցնենք, որ Էդուարդ Բաբայանը մեղադրվում է քաղաքացի Վյաչեսլավ Հարությունյանին ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու մեջ: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց էր ընտրվել կալանավորումը:
Դեպքի վերաբերյալ Քննչական կոմիտեն հայտնել էր, որ հուլիսի 2-ին՝ ժամը 21:30-ին, «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ կրծքավանդակի կոտրվածքով ու այլ վնասվածքներով իրենց մոտ է տեղափոխվել 50-ամյա տղամարդ:
«Նախնական տվյալներով՝ տուժողին մարմնական վնասվածքները պատճառվել են Երևան քաղաքի Դավթաշեն վարչական շրջանում գործող «Օլիմպավան» մարզասրահում հուլիսի 2-ին տեղի ունեցած միջադեպի ժամանակ։ Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են արնանման հետքեր»,- հայտնել էր քննչական կոմիտեն:
Ոստիկանությունը նույնպես հանդես էր եկել հաղորդագրությամբ՝ նշելով, որ ըստ տուժողի հաղորդման, նրան նախ «հարված է հասցրել Գագիկ Ծառուկյանը, ապա ձեռքերով եւ ոտքերով բազմաթիվ հարվածներ են հասցրել Գագիկ Ծառուկյանի անվտանգության ղեկավար՝ 46-ամյա Էդուարդ Բաբայանն ու եւս մեկ անձ, որի ինքնությունը պարզվում է»։
Շուտով, սակայն, տուժող Հարությունյանը հայտարարել է, թե իրեն չեն հարվածել, այլ սայթաքել ու վայր է ընկել:

Судья Мнацакан Мартиросян освободил под залог в 20 миллионов драмов начальника службы охраны Гагика Царукяна
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна сегодня принял решение освободить под залог начальника службы охраны депутата парламента Гагика Царукяна – Эдуарда Бабаяна.
Об этом Hetq.am сообщил адвокат Бабаяна Армен Мелконян, отметив, что размер залога составил 20 млн драмов.
Эдуард Бабаян обвиняется в причинении тяжких телесных повреждений Вячеславу Арутюняну. Мерой пресечения в отношении Бабаяна был избран арест.
В связи с данным инцидентом Следственный комитет сообщил, что 2 июля в 21.30 из медцентра “Армения” поступило сообщение о том, что к ним доставлен 50-летний мужчина с переломами грудной клетки и другими травмами.
“По предварительным данным, телесные повреждения потерпевшему были причинены во время инцидента, который произошел 2 июля в спортзале “Олимпаван” в столичном округе Давидашен. При осмотре места происшествия были обнаружены пятна, похожие на кровь”,- говорилось в сообщении СК.
Сообщение распространила и полиция, которая отметила, что, согласно показаниям потерпевшего, “его сперва ударил Гагик Царукян, после чего многочисленные удары руками и ногами нанес руководитель службы безопасности Царукяна, 46-летний Эдуард Бабаян и еще один человек, личность которого устанавливается”.