Վարչապետ Փաշինյանն ընդունել է Հ.Յ.Դ Լիբանանի Կենտրոնական Կոմիտեի պատվիրակությանը
Հ.Յ.Դ. Լիբանանի Կենտրոնական Կոմիտեի պատվիրակությունը, գլխավորությամբ Կենտրոնական Կոմիտեի ներկայացուցիչ, երեսփոխան Հակոբ Բագրատունու և մասնակցությամբ Լիբանանի Զբոսաշրջության նախարար Ավետիս Կիտանյանի և Կենտրոնական Կոմիտեի անդամ Րաֆֆի Աշքարյանի, օգոստոսի 22-ին այցելեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին: Այս մասին հաղորդում է ՀՅԴ հանրային կապերի գրասենյակը:
Շուրջ մեկ ժամ տևողությամբ հանդիպմանը քննարկվեց Թավշյա հեղափոխության արձանագրած դրական անդրադարձները և այդ ուղղությամբ ժողովրդային ակնկալությունները, ինչպես նաև Սփյուռքի, հատկապես Լիբանանի հայության մոտ ստեղծված մթնոլորտն ու այն պաշտպանելու վճռականությունը:
Լիբանանի Հ.Յ.Դ կազմակերպության պատվիրակությունը վարչապետ Փաշինյանին փոխանցեց Թավշյա հեղափոխության հաջողության անհրաժեշտությունը և այդ առումով Դաշնակցության պատրաստակամությունը՝ նպաստելու նրա ամրապնդմանը։ Շեշտվեց, որ անխուսափելի խոչընդոտների և դժվարությունների հաղթահարման համար անհրաժեշտ է պահպանել ժողովրդային միասնությունը և գործակցային ոգին՝ կանխելու հաջողությանը խանգարող ցանկացած կասկածելի փորձ:
Վարչապետ Փաշինյանին փոխանցվեց նաև Դաշնակցության ներկայացուցիչների պատրաստակամությունը Հայաստանի և Լիբանանի տարբեր ոլորտների մեջ խթանելու տնտեսական, ընկերային, քաղաքական, մշակութային և զբոսաշրջային կապերը:
Նիկոլ Փաշինյանը իր ուրախությունը հայտնեց կայացած հանդիպման կապակցությամբ՝ նշելով, որ իր համար Լիբանանը, Լիբանանի հայությունն ու երիտասարդությունը հատուկ նշանակություն ունեն, մանավանդ հեղափոխության ընթացքում նրանց ունեցած զորակցության քայլերի կապակցությամբ:
Վարչապետը նշեց նաև, որ անհրաժեշտ է երկխոսության ու գործակցության շարունակությունը և քաղաքական առողջ ուժերի միասնության ճիգի արդյունավորումը՝ ի սպաս հեղափոխության հաջողության:

Lebanese ARF Delegation in Yerevan; Declares Support for "Velvet Revolution"
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan yesterday hosted a delegation an ARF Central Committee delegation from Lebanon lead by Hakop Pakradouni, a deputy in the Lebanese parliament.
Also at the one-hour meeting were Lebanese Minister of Tourism Avedis Gidanian and ARF Central Committee member Raffi Ashkarian.
According to an ARF press release, the sides discussed the positive outcomes of the recent “Velvet Revolution” in Armenia and the positive reception its garnered in the diaspora, especially in Lebanon.
Delegation members said that is is vital for the revolution to succeed and that the ARF is ready to assist in the effort.
The ARF officials said it is important to maintain national unity in order to overcome the challenges and difficulties that await Armenia during this period of change.
Prime Minister Pashinyan is reported to have said that Lebanon, the Armenians of Lebanon and the youth, have a special importance for him, noting the solidarity they showed during the revolution in Armenia.
Pashinyan stressed the need to continue dialogue and cooperation and to strive for unity of purpose among all “healthy” forces to ensure the victory of the revolution.