Արման Մկրտումյանի առանձնատան տարածքում արձակված կրակոցների գործով մեկ անձ ձերբակալվել է
Օգոստոսի 28-ին՝ ժամը 22-ի սահմաններում, Վճռաբեկ դատարանի նախկին նախագահ Արման Մկրտումյանի՝ Ձորաղբյուրում գտնվող առանձնատան տարածքում միջադեպ է տեղի ունեցել:
Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանի փոխանցմամբ՝ դիմակավորված և ինքնաձիգերով զինված երեք անձ մուտք են գործել Արման Մկրտումյանի առանձնատան տարածք, որի ժամանակ տանն են եղել Մկրտումյանը և նրա ընտանիքի անդամները։ Տռուզյանի փոխանցմամբ՝ Անվտանգության տեսախցիկների միջոցով նկատելով նրանց՝ Արման Մկրտումյանն ու վերջինիս որդին դուրս են եկել բակ։
Նախնական տվյալներով՝ զինված անձանց կողմից ինքնաձիգից արձակվել են անկանոն կրակոցներ։
Սոնա Տռուզյանը մեր հարցին ի պատասխան նշեց, որ Արման Մկրտումյանը վնասվածք ունի, ու դրա ծանրության աստիճանը և բնույթը պարզելու համար նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Նշենք, որ այս պահի դրությամբ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանցից մեկը վնասազերծվել է և ձերբակալվել։
Դեպքի առթիվ Քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ավազակային հարձակման և զենք, ռազմամթերք ապօրինի ձեռք բերելու ու պահելու դեպքի առթիվ։

По делу о стрельбе на территории особняка судьи Армана Мкртумяна есть задержанный
28 августа около 22.00 на территории особняка бывшего председателя Кассационного суда Армана Мкртумяна в Дзорахбюре произошел инцидент.
По сообщению советника председателя Следственного комитета Соны Трузян, трое вооруженных автоматами лиц в масках проникли на трериторию особняка Мкртумяна, где в это время находились сам судья и члены его семьи. Заметив на камерах видеонаблюдения неизвестных, Арман Мкртумян и его сын вышли во двор.
По предварительным данным, вооруженные лица открыли беспорядочную стрельбу из автомата.
По словам С.Трузян, Арман Мкртумян получил телесные повреждения. Назначена судмедэкспертиза с целью выяснения степени тяжести и характера повреждений.
На данный момент один из предполагаемых преступников обезврежен и задержан.
В следственном управлении Котайкской области возбуждено уголовное дело по фактам разбойного нападения, незаконного приобретения и хранения оружия и боеприпасов.