Լևոն Սարգսյանի դուստրը ներկայացել է ՀՔԾ
Հուլիսի 7-ից հետախուզման մեջ գտնվող ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբոր՝ Լևոն Սարգսյանի դուստրը՝ Անի Սարգսյանը, սեպտեմբերի 1-ին ներկայացել է հատուկ քննչական ծառայություն։ Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին:
Այս մասին «Հետք»-ին հայտնեց Հատուկ քննչական ծառայության մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը:
Մարինա Օհանջանյանի փոխանցմամբ՝ ՀՔԾ ներկայացել է միայն Անի Սարգսյանը, իսկ Լևոն Սարգսյանը դեռևս շարունակում է հետախուզման մեջ մնալ։ Նշենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը Լևոն Սարգսյանին կալանավորելու որոշում է կայացրել:
Հիշեցնենք, որ Լևոն Սարգսյանը, նրա դուստրը և որդին թաքցրել են իրենց եկամուտները։ Նրանց ապօրինի հարստացման և հայտարարագրման ենթակա գույքը թաքցնելու փաստերով հարուցվել էր քրեական գործ:

Дочь Левона Саргсяна явилась в ССС
Находившаяся с 7 июля в розыске Ани Саргсян, дочь брата третьего президента РА Сержа Саргсяна, Левона Саргсяна, 7 сентября явилась в Специальную следственную службу. В отношении Ани Саргсян избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Об этом Hetq.am сообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян.
По словам пресс-секретаря, в ССС явилась только Ани Саргсян, Левон Саргсян продолжает находиться в розыске. Отметим, что ереванский суд общей юрисдикции принял решение об аресте Л.Саргсяна.
Левон Саргсян, его дочь и сын сокрыли свои доходы. По фактам их незаконного обогащения и сокрытия подлежащего деклариванию имущества возбуждено уголовное дело.