Վալերիյ Օսիպյանը՝ Վլադիմիր Գասպարյանի առանձնատան մասին. «ՀՀ-ում որևէ աշխատավարձով չես կարող նման առանձնատուն ձեռք բերել»
ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը ինչպես նախկինում, այնպես էլ հիմա վստահեցնում է՝ օրենքի առջև բոլորը հավասար են: Մեր հարցին, թե արդյոք իրավապահ մարմինները չեն կաշկանդվելու այն հարցում, որ ՀՔԾ-ի հարուցած քրեական գործն առնչվում է նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին, և արդյոք նախկինի պես պնդում է, որ բոլորն օրենքի առաջ հավասար են, Օսիպյանը պատասխանեց.
«Ես պնդում եմ, և ինձ թվում է՝ իմ գործունեության ընթացքում դուք և իմ գործընկերները, ինչպես նաև հասարակությունը դրանում համոզվել են, որ օրենքի առջև բոլորը հավասար են, այդ որդեգրած գաղափարը ես շարունակելու եմ»:
Հիշեցնենք, որ «Հետք»-ի հրապարակման հիման վրա ՀՔԾ-ն քրեական գործ է հարուցել՝ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի և 309-րդ հոդվածի 1-ին մասի հանգամանքներով՝ առանձնապես խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու և պաշտոնատար անձանց կողմից պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու առերևույթ հանցագործության դեպքերով:
Մեր հարցին՝ Վլադիմիր Գասպարյանի մեղքն ապացուցվելու դեպքում նա ենթարկվելո՞ւ է պատասխանատվության, ոստիկանապետն ասաց. «Իմ կարծիքով՝ այո, միանշանակ»:
Հարցին՝ ոստիկանապետի աշխատավարձն այնպիսի՞ն է, որ նա կարողանա նման առանձնատուն ձեռք բերել, Վալերիյ Օսիպյանը պատասխանեց.
«ՀՀ-ում որևէ աշխատավարձով չես կարող նման առանձնատուն ձեռք բերել, իսկ թե ինչպես է այն կառուցվել և այլն, դիմեք կառուցողին կամ սեփականատիրոջը»:

Начальник Полиции РА об особняке своего предшественника: “В Армении ни на какую зарплату невозможно приобрести такой особняк”
Начальник Полиции РА Валерий Осипян продолжает утверждать, что перед законом все равны. На вопрос, не смущает ли правоохранительные органы то обстоятельство, что возбужденное в Специальной следственной службе уголовное дело касвается бывшего начальника Полиции РА Владимира Гаспаряна и продолжает ли г-н Осипян придерживаться того мнения, что перед законом все равны, глава Полиции ответил: “Я уверяю, что на протяжении всей моей деятельности и вы, и мои коллеги, и обществевнность убедилась в том, что перед законом все равны. И я буду продолжать придерживаться этого подхода”.
Напомним, что в Специальной следственной службе на основании публикации Hetq.am возбуждено уголовное дело по п.1 ч.3 ст.178 и ч.1 ст.309 УК РА – мошенничество в особо крупном размере и превышение полномочий должностными лицами.
На наш вопрос, будет ли Владимир Гаспарян в случае доказательства его вины привлечен к ответственности, начальник Полиции РА сказал: “Думаю, да, однозначно”.
Мы также поинтересовались, какая зарплата у начальника Полиции, если Гаспаряну удалось приобрести такой особняк, Валерий Осипян ответил: “В Армении ни на какую зарплату невозможно приобрести такой особняк”.