«Հնդկաստանը հայերի աչքերով» լուսանկարների ցուցահանդես
Հնդկաստանի Հանրապետության օրվա 63-րդ տարելիցի տոնակատարության շրջանակում Հայ-հնդակական բարեկամություն ՀԿ-ն Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանատան աջակցությամբ կազմակերպելու է «Հնդկաստանը հայերի աչքերով» թեմայով լուսանկարների ցուցահանդես:
Այն տեղի կունենա Նարեկացի Արվեստի Միությունում և կշարունակվի 3 օր՝ հունվարի 20-ից մինչև հունվարի 22-ը:
Ցուցահանդեսի նպատակն է ներկայացնել Հնդկաստանի մշակութային եւ պատմական հրաշքները՝ պատկերված Հնդկաստան այցելած հայ ճամփորդների կողմից:
Յուրաքանչյուր տարի տարբեր նպատակներով բազմաթիվ հայեր են այցելում Հնդկաստան: Լինի դա զբոսաշրջիկ, ուսանող կամ գործարար, նրանք տեսախցիկի միջոցով Հնդկաստանից իրենց հետ բերում են հիշողություններ: Դրանք իրենց սեփական պատկերացումներն են Հնդկաստանի մասին, որոնցով կիսվում են իրենց մտերիմների հետ:
Միջոցառումը կհամախմբի բոլոր նրանց, ովքեր սիրում են հնդկական մշակույթը եւ չեն ուզում բաց թողնել հնդկական մշակույթի հետ շփվելու հնարավորությունը: Բացի այդ՝ սա Հայաստանում հայ-հնդկական ամբողջ համայնքի համար միավորվելու եւ մտքեր ու տպավորություններ փոխանակելու ևս մեկ պատճառ կլինի: Ցուցահանդեսի բացման արարողության գլխավոր հյուրերը կլինեն Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Աչալ Կումար Մալհոթրան:

Фотовыставка “Индия глазами армян”
В рамках мероприятий, посвященных 63-ей годовщине Республики Индия, общественная организация армяно-индийской дружбы при содействии посольства Индии в Армении организовала фотовыставку на тему “Индия глазами армян”. Выставка будет действовать с 20-го по 23-е января в центре искусств “Нарекаци”.
Цель фотовыставки представить культуру и историю Индии глазами посетивших эту страну армянских путешественников.
Каждый год Индию посещают многочисленные армяне – туристы, студенты, бизнесмены. И все они благодаря видеокамере привозят свои впечатления от этой прекрасной страны.
Мероприятие объединит всех тех, кто любит индийскую культуру и не захочет упустить возможность прикоснуться к ней. Почетным гостем на выставке будет Чрезвычайный и Полномочный посол Индии в Армении Ачал Кумар Малхотра.